22 Kasım 2019 Cuma

ERDOĞAN TOK NECATTİN DEMİRTAŞ DÖNEMİNDEN 1 MİLYON TL'LİK KAYIP OTOPARK GELİRİ OLDUĞUNU AÇIKLADI

Erdoğan Tok Necattin Demirtaş döneminden 1 milyon TL'lik kayıp otopark geliri olduğunu açıkladı

Samsun'da Cumhur İttifakı Adayı İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İYİ Parti adayı Necattin Demirtaş'ın MHP'den belediye başkanlığı yaptığı dönemde otopark gelirlerinden 1 milyon TL'lik kayıp olduğunu açıkladı.

23 Mart 2019 Cumartesi 15:58 GÜNCEL

Samsun'da Cumhur İttifakı Adayı İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İYİ Parti adayı Necattin Demirtaş'ın MHP'den belediye başkanlığı yaptığı dönemde 9 işçiye özel yazlığında nöbet tutturduğunu söyledi.

 

Samsun'da Cumhur İttifakı Adayı İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok,  Zeytinlik Mahallesi’nde yapılan mitingde  İYİ Partili Necattin Demirtaş’a yüklenerek zehir zemberek açıklamalarda bulundu.


Samsun'un İlkadım ilçesi Zeytinlik mahallesinde gerçekleşen mitingde İYİ Parti adayı Necattin Demirtaş’ın milleti kandırdığını söyleyen Cumhur İttifakı İlkadım Belediye Başkan adayı Erdoğan Tok, Demirtaş’a otopark gelirlerindeki 1 milyon TL’lik kaçağı ve kaybı sordu. 

5 yıl boyunca Demirtaş’ın 9 belediye işçisini yazlığında gece gündüz nöbet tutturduğunu söyleyen Başkan Tok, “9 işçinin maaşı belediyenin kasasından çıktı. Kendi özel evinde  bu işçileri gece gündüz nöbet tutturdu. 5 yılda bu işçilerin maaşı 1 milyon 620 bin TL. Dürüstse, gelsin bu parayı belediyenin kasasına yatırsın.” dedi.
 
“CUMHUR İTTİFAKI SİYASET ÜSTÜ İTTİFAKTIR”
Sırasıyla konuşan MHP İlkadım İlçe Başkanı İkram Erdemir, AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Oktay Avcılar, MHP önceki dönem İl Başkanı Taner Tekin, Cumhur İttifakının siyaset üstü bir ittifak olduğunu belirterek beka vurgusu yaptı.
 


“VİZYONSUZ DEMİRTAŞ’IN İLKADIM’A ÇAKILI BİR ESERİ YOK
İYİ Partili Necattin Demirtaş’ın vizyonsuz olduğunu ve projesinin olmadığını söyleyen Cumhur İttifakı Adayı İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Bir önceki belediye başkanın bir çivi çaktığını gördünüz mü? Kendi broşürlerinde yazılanları söyleyeyim. Halk ekmek fabrikası. Halk ekmek fabrikasında yüzde 1 dahil belediyenin hissesi yok. 29 yıllığına özel bir şirketin yaptığı bir iş. Ne var başka? Askıda ekmek, çorba ekmek, balık ekmek. Ben bir dönem ara verdim. Ama dersime çalıştım. Projelerimi hazırladım. Burası kasaba belediyesi değil. Burası 350 bin nüfuslu, 42’ilden büyük koca ilçe belediyesi. Hizmet edebilmek için çalışacaksın. Ama nerde. Vizyon yok. 5 yıl boyunca hiçbir proje hazırlamamış. Ben beklerdim ki, ‘Erdoğan Bey, şunları yaptı, ben de bunları yapacağım’ demesini. Projesi yok.  Halka şunu söylüyormuş. Belediye Binasını bende yapacaktım. Gençlik Merkezi’ni ben de yapacaktım.  Yapacaktım başka. Yaptım başka. ‘Ben de düşünüyordum’ diyor. Böyle bir belediye başkan adaylığı olur mu Allah aşkına?. Neyi yaptın? Neyi yapacaktın.? “ dedi.
 
9 İŞÇİYİ ÖZEL YAZLIĞINDA NÖBET TUTURAN DEMİRTAŞ, KAYIP 1 MİLYON TL NEREDE
Dürüstlük edebiyatı yapan Demirtaş’ın milleti kandırmaya çalıştığını ifade eden Başkan Erdoğan Tok, “Sloganı  dürüst insan, güvenilir insan. Sözde dürüst ve güvenilir. Kimse dürüstlük edebiyatı yapmasın. Söylemeyecektim, ama söylüyorum. Kimse kusura bakmasın. 2014 yılında belediyeyi maaşını ödeyemeyen bir belediye devraldım. Personelimizin ilk maaşını ben emanet alarak ödedim. Dürüst olan insan Atakum Taflan’daki yazlığında 9 belediye işçisini 24 saat esasına göre özel evinde nöbet tutturmazdı. Haktan hukuktan bahsediyorsa, 9 işçinin maaşı belediyenin kasasından çıktı. Kendi özel evinde  bu işçileri gece gündüz nöbet tutturdu. 5 yılda bu işçilerin maaşı 1 milyon 620 bin TL. Dürüstse, gelsin bu parayı belediyenin kasasına yatırsın. YİMPAŞ’ın yanındaki belediyemize ait otoparkı biliyorsunuz. Resmi rakamlarla konuşuyorum. 2013 yılında Necattin Demirtaş’ın belediye başkanlığı yaptığı dönemde, otoparkın yıllık geliri 98 bin TL Bizim belediyemizin kasasına giren para. Biz göreve geldiğimizde otopark geliri 1 milyon 100 bin TL. Nerede bu paralar. 1 ay sonra gelirleri artırdık. Aradaki fark 1 milyon TL.  Otopark alanı mı, büyüdü gelirler arttı? Nereye gitti bu paralar sözde dürüst ve güvenilir başkan. Bana kimse dürüstlükten bahsetmesin. Kayıt yok, fatura yok. Kimin ne yaptığı belli değil.” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Tekkeköy'de AK Partililer tehdit ediyor diyen kadın: Mustafa Candal'ın adamı tehdit etti söyledim

Tekkeköy'de AK Partililer tehdit ediyor diyen kadın: Mustafa Candal'ın adamı tehdit etti söyledim