29 Kasım 2020 Pazar

ERDOĞAN'IN 1999 SAMSUN ZİYARETİ VİDEOSUNDA SÖZ, SÖZ DİYE BAĞIRAN İSİM O YILLARI ANLATTI

Erdoğan'ın 1999 Samsun ziyareti videosunda söz, söz diye bağıran isim o yılları anlattı

Recep Tayyip Erdoğan'ın 1999 yılında Samsun'a yaptığı ziyarete ait videoda 'Söz, Söz, Söz' diye bağıran o isim o yılları anlattı.

26 Aralık 2019 Perşembe 00:55 GÜNCEL
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 1999 yılında henüz AK Parti kurulmadan önce Samsun'a yaptığı ziyaretin videosu kadar o videoda 'Söz, söz, söz' diye bağıran isim de gündem olmuştu. 

Erdoğan'ın 1999 yılı Samsun ziyaretinde 'Söz, söz, söz' diye bağıran o isim kimdi..

Samsun'da 'Osmanlı Mustafa' lakabı ile tanınan Mustafa Gündoğdu, 1999 yılına ait o videoda Recep Tayyip Erdoğan konuşma yaparken, 'Söz, Söz, Söz' diye bağıran isimdi. Erdoğan, 1999 yılında ceza evine girmesine 6 gün kala o yılların Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olan Cemal Yılmaz Demir'in daveti ile Samsun'a gelmişti. Çarşamba Hava limanında büyük bir coşku ile karşılanan Recep Tayyip Erdoğan, 1999 yılında Samsun'a yaptığı ziyaret ile izdihama neden olmuştu.

Recep Tayyip Erdoğan'ın 1999 yılı Samsun ziyaretinin videosu ise arşivlerden çıkıp Cumhurbaşkanı olduğu dönemde ilk kez Samsun Kent Haber tarafından yayınlanınca bir anda gündem olmuş ve bu video bir çok sosyal medya platformunda paylaşılmıştı. Erdoğan'ın 1999 yılı Samsun ziyareti videosu kadar aynı videoda yer alan bir kişi de hafızalara kazınmış, videoyu izleyen bir çok kişide coşkusu ve heyecanı nedeniyle kim bu adam demişti.İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 1999 yılı Samsun ziyareti videosunda yer alan ve 'Söz, Söz, Söz' diye bağırması ile herkesin dikkatini çeken o isim ile tam 20 yıl önce çekilen o videoyu ve yılları konuştuk.

Samsun'da 'Osmanlı Mustafa' lakabı ile tanınan Mustafa Gündoğdu, Erdoğan'ın 1999 yılı Samsun ziyareti videosunu ve aynı videoda kendisini gördüğünde çok duygulandığını belirtirken, "Sözümüzde durduk onu Reis yaptık" dedi.

ONU REİS YAPTIK
Recep Tayyip Erdoğan'ın 1999 yılında büyükşehir adayı Cemal Yılmaz Demir'e destek için Samsun'a geldiğini ve o yıllarda Samsun'a yaptığı ziyaretin ardından Pınarhisar Cezaevine gittiğini anlatan Mustafa Gündoğdu, "O videoyu izlediğimde gerçekten çok duygulandım. Orada söz, söz, söz diye bağırmıştım. Yıllar sonra o anlar bu video ile karşımıza çıktı. Sayın Cumhurbaşkanımız  o yıllarda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanıydı. Tutuklanması kararı verilince görevinden alınmıştı. 1999 seçimleri öncesi de Samsun'a gelmişti. Gelişini zaten heyecanla bekliyorduk. 20 yıl öncesine ait bu videoyu izlediğimde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan konuşma yaparken 'Şu yuhları 18 Nisan'da sandığa doldurmaya ne dersiniz' dedikten sonra ben bir anda 'Söz, söz, söz' diye bağırıyorum. Ve benim bu bağırmam sonrası orada bulunan herkes aynı şekilde 'söz, söz, söz' diye bağırıyor. Sonuçta geldiğimiz nokta itibari ile biz sözümüzü tuttuk. Onu Reis yaptık" diye konuştu.21 YILLIK ÇERÇEVELİ FOTOĞRAF
Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Bu Şarkı Burada Bitmez' yazılı çerçeveli fotoğrafının da halen iş yerinde asılı olduğunu ve bu fotoğrafı da 21 yıldır sakladığını anlatan Mustafa Gündoğdu, 'Cumhurbaşkanı Erdoğan ile buluşmak ister miydiniz' sorumuza ise şu yanıtı verdi.

HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKİNMEK İSTERDİM
"Tabi ki isterdim. 1999 yılından bu yana 20 yıl geçti. 20 yıl önce Samsun'a yaptığı ziyarette bizler karşılamıştık onu. Ortaya çıkan bu video vesilesi ile o yılları andık. Reis beyle elbette bir kez daha yan yana gelmek isterdim. Kendisi ile bir hatıra fotoğrafı çekinmek isterdim. Samsun'a bir çok kez geldi ama bu nasip olmadı."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

SAMSUNLU

27 Aralık 2019 Cuma 13:16

ah hacı abi sen dava adamısın onun yanındakiler rant adamı.senin gösterdiğin o samimi dava adamlığını şu anda reisin yanındakilerden sadece 20 kişi göstersin ülke şaha kalkar...

Dava adamı

26 Aralık 2019 Perşembe 11:24

Sana sıra gelmez hacı abi. Etrafını sarmışlar sana bana bize sıra gelmez.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da polisin kazara başından vurduğu Alperen Savaş'ın durumu kritik

Samsun'da polisin kazara başından vurduğu Alperen Savaş'ın durumu kritik