02 Aralık 2021 Perşembe

ERHAN USTA BİYOKÜTLE SANTRALİ EYLEMİNDE SAYENDE KAZANDILAR DİYEN VATANDAŞ İLE TARTIŞTI

Erhan Usta biyokütle santrali eyleminde sayende kazandılar diyen vatandaş ile tartıştı

Samsun Bağımsız Milletvekili Erhan Usta, Çarşamba ilçesinde Biyokütle Enerji Santraline karşı düzenlenen protesto eyleminde konuşma yaptığı sırada, Mustafa Demir için kendisine "Sayende kazandılar" diye bağıran vatandaş ile tartıştı.

23 Ekim 2019 Çarşamba 15:10 GÜNCEL

Samsun'un Çarşamba ilçesinde bugün Biyokütle Enerji Santraline yönelik miting düzenlendi. Samsun Bağımsız Milletvekili Erhan Usta'da mitinge katılarak konuşma yaparken kendisine "Sayende kazandılar" diyen bayan bir vatandaşa sinirlendi.


Erhan Usta, Çarşamba ilçesinde gerçekleşen Biyokütle Enerji Santralini protesto eyleminde  konuşmla yaptığı sırada, bir vatandaş Samsun Büyükşehir Başkanı Mustafa Demir'i kast ederek, "Sayende kazandılar" diyerek bağırdı.

Erhan Usta ise vatandaşın bu sözlerine sinirlenerek "Siz provokatörsünüz" diyerek karşılık verdi. 31 Mart seçimlerinde bağımsız Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olan Erhan Usta, biyokütle enerji santrali protestosunda karşılaştığı bu tepkiye verdiği yanıtta, "Öyle olacak olsa ben bugün burada olmazdım.  Erhan Usta olmasaydı yüzde 65 ile kazanıyordu o adam. Yapılan ittifakın ne olduğunu biliyoruz. Siz provokatörsünüz. Vatandaşın  menfaati neredeyse biz oradayız. Bana kaç tana parti genel başkan yardımcılığı teklif edildi hiç birisine gitmedim. öyle atmak yok." dedi.

Erhan Usta, bu tepkisinin ardından Çarşamba ilçesinde yapılacak olan biyokütle enerji santrali ile ilgili de şunları dile getirdi.
"Biz yatırıma karşı değiliz. Biyokütle Santraline de termik santrale de karşı değiliz. Burada yer seçimi yanlıştır. Biz buna karşıyız. Ayrıca rüşvet iddiaları önemli. İki Ziraat Odası başkanı diyor ki rüşvet teklif edildi buna bakmak lazım. Bütün savcıları bu iddiaların üzerine gitmeye davet ediyorum."
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

samsun lu

24 Ekim 2019 Perşembe 16:00

tamda vatandaş doğruyu söylemiş

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir: Yatırımcıya destek vermeye hazırız

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir: Yatırımcıya destek vermeye hazırız