22 Ekim 2021 Cuma

ERHAN USTA VE HAYATİ TEKİN ARTIK MUSTAFA DEMİR POLEMİĞİNE BİR SON VERMELİ

Erhan Usta ve Hayati Tekin artık Mustafa Demir polemiğine bir son vermeli

Samsun'da 31 Mart seçim sürecinde bağımsız aday Erhan Usta ile İYi Parti Büyükşehir adayı Hayati Tekin arasında başlayan Mustafa Demir polemiği 7 aydır sona ermedi.

25 Ekim 2019 Cuma 10:35 GÜNCEL

Samsun'da 31 Mart yerel seçimlerinin üzerinden 7 ay geçmesine rağmen, bağımsız büyükşehir adayı Erhan Usta ile İYi Parti adayı Hayati Tekin arasında başlayan Mustafa Demir polemiği bir türlü sona ermedi.


Samsun'da 31 Mart yerel seçim sürecinde bağımsız büyükşehir adayı Erhan Usta, İYi Parti adayı Hayati Tekin'i AK Parti adayı Mustafa Demir'e çalışmakla, Hayati Tekin ise Erhan Usta'ya aynı suçlamayı yapmıştı. 

Seçim sürecinde yan yana da gelen, birbirlerini ziyaret ederek kamuoyuna güzel bir görüntü veren Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Erhan Usta ile İYİ Parti Büyükşehir adayı Hayati Tekin arasında birden bire neden olduğu niçin olduğu bilinmeyen bir gerilim başladı. Erhan Usta, Hayati Tekin'i, Hayati Tekin'de Erhan Usta'yı proje aday olmakla, AK Parti adayı Mustafa Demir'e çalışmakla itham eden karşılıklı suçlamalarda bulundu. İkili arasında çıkan bu tartışma ise AK Parti adayı Mustafa Demir'e yaradı.

İki adayın seçim sürecinde karşılıklı olarak birbirleri ile girdiği 'Proje adayı. Asıl Mustafa Demir'e o çalışıyor' gibi suçlamalar seçim sürecinde seçmeni de etkilemiş bu konuda kimin haklı kimin haksız olduğuna bakılmaksızın sosyal medya kullanıcıları ve sokaktaki vatandaşlar arasında da karşılıklı tartışmalar yaşanmıştı. Erhan Usta ve Hayati Tekin arasında seçim sürecinde başlayan bu polemik seçim sonrasıda devam ederken, kimi vatandaşlar AK Parti adayı Mustafa Demir'in seçimi kazanması ile ilgili Erhan Usta'yı kimileri de Hayati Tekin'i suçlamaya devam etti.

Ne varki bu durum önceki gün Çarşamba ilçesinde yapılan Biyokütle Enerji Santrali mitingine de yansıdı. Samsun Bağımsız Milletvekili Erhan Usta'ya katıldığı bu mitingde konuşma yaparken bir vatandaş Mustafa Demir'i kastederek, "Sayende kazandılar" diye bağırdı. Vatandaşın bu tepkisine "Provokatör" yanıtı veren Erhan Usta ertesi gün bu konuyla ilgili geniş kapsamlı bir açıklama yaparak, Mustafa Demir'in seçimi kazanmasını seçim sürecinde İYİ Parti adayı olan Hayati Tekin'in sağladığını belirterek "Hayati Tekin Samsun Büyükşehir Belediyesi’ni yaptığı kirli pazarlıklarla Mustafa Demir'e elleriyle teslim ederek misyonunu tamamlamış oldu." dedi.

Erhan Usta'nın bu açıklaması ile seçim sürecinde başlayan polemik yeniden alevlenirken, Hayati Tekin'de bir açıklama yaparak, AK Parti adayı Mustafa Demir'in seçimi kazanmasını Erhan Usta'nın sağladığını söyleyerek, "Erhan Usta suç bastırıyor. Mesleki olarak Mustafa Demir, Erhan Usta'yı imar paftası diye duvara asar. Ama Mustafa Demir'i de ben asarım." yanıtını verdi.

Her iki siyasetçinin de konuyla ilgili açıklamaları Samsun Kent Haber'de yer aldı. Sonuç olarak yaşanan polemik ile ilgili 'Yorgan gitti kavga bitmedi' denilebilir ama şu bir gerçek ki, iki isim arasında devam eden bu tartışma, her ikisini de artık yıpratır duruma geldi. Seçim bitmiştir ve Erhan Usta ve Hayati Tekin'in de artık karşılıklı bu suçlamalara son vermesi ve daha fazla kendilerini yıpratmaması gerekir. Seçim sonucunda AK Parti adayı Mustafa Demir, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanmış ve 7 aydır başkanlık görevindedir. Kısacası artık haticeye değil neticeye bakmak gereklidir ve atı alan Üsküdar'ı geçmişken bu suçlama ve polemikleri sürdürmenin de bir anlamı kalmamıştır.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

SAMÇEP bakanlığın biyokütle santrali raporunun ısmarlama olduğunu açıkladı

SAMÇEP bakanlığın biyokütle santrali raporunun ısmarlama olduğunu açıkladı