20 Ocak 2021 Çarşamba

ERHAN USTA'DAN BİYOKÜTLE ENERJİ SANTRALİ AÇIKLAMASI! ÇARŞAMBA BUNA MÜSAADE ETMEZ

Erhan Usta'dan Biyokütle Enerji Santrali açıklaması! Çarşamba buna müsaade etmez

Samsun bağımsız milletvekili Erhan Usta, Çarşamba ilçesi Eğercili mahallesinde yapılacak Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili yaptığı açıklamada, "Bu santral geleceğe ihanettir. Çarşamba buna müsaade etmez" dedi.

01 Ekim 2019 Salı 14:46 GÜNCEL

Samsun bağımsız milletvekili Erhan Usta, Çarşamba ilçesinde yapılacak Biyokütle Enerji Santraline tepki gösterdi.


Çarşamba ilçesine bağlı Eğercili mahallesinde yapılacak olan ve inşaat çalışmaları başlayan Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili açıklama yapan Samsun Bağımsız Milletvekili erhan Usta, "Enerji açığımız var, doğrudur. Ama bu açığı kapatmak için doğru yatırım, doğru yere ve düzgün bir planlama ile yapılmalıdır. Yurtdışından getirilecek çöplerin Çarşamba ovasında tarım arazilerine ve bölge halkına zarar verecek şekilde yakılmasına tabii ki müsaade edilemez" dedi.

Biyokütle santralinin kirlilik yaratacağını kaydeden Erhan Usta, yaptığı açıklamada "Biyokütle,düşük enerji verimliliğine sahiptir. Belirli bir miktar enerji üretmek için daha fazla yakıt yakılması gerekir ki, daha fazla kirlilik anlamına gelir. Biyokütle santrallerinin, yoğun biyokütle potansiyeli olan yerlerde, sağlığı tehdit etmeyecek konumda yapılması makuldur. Çarşamba'daki hatta Samsun bölgesindeki biyokütle potansiyelinin yeterli olmayacağı ve atık ithal edileceği aşikardır. Tarım arazilerinin üzerine, hem de insan sağlığını tehdit edecek şekilde, hem de başkalarının atıklarının yakılacağı bir santral kurmak, geleceğe ihanettir" diye konuştu.

Çarşamba ilçesinin biyokütle enerji santraline müsaade etmeyeceğini belirten Milletvekili Erhan Usta, şunları dile getirdi.
"Toplumu bu kadar ilgilendiren bir yatırım, yöre halkının rızası olmadan hayata geçirilemez. Çarşamba'nın, Samsun'un geleceği, oldu bittiye getirilemez! Çarşamba, buna müsaade etmez"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Murat

01 Ekim 2019 Salı 21:52

Senin yaptığın ihanet gibi demi

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'a santraller kurulurken, Volkswagen Manisa'ya 980 milyonluk fabrika yapacak

Samsun'a santraller kurulurken, Volkswagen Manisa'ya 980 milyonluk fabrika yapacak