25 Ekim 2020 Pazar

ESM SAMSUN ŞUBE BAŞKANI MÜŞFİK VEYSEL ERDOĞAN'DAN KIDEM TAZMİNATI AÇIKLAMASI

ESM Samsun Şube Başkanı Müşfik Veysel Erdoğan'dan kıdem tazminatı açıklaması

Enerji Sanayi ve Maden Kamu Emekçileri(ESM) Sendikası Samsun Şube Başkanı Müşfik Veysel Erdoğan, kıdem tazminatı ile ilgili yaptığı açıklamada, "Kıdem tazminatını emekçiden alıp patronlara verecekler" dedi.

12 Nisan 2019 Cuma 16:07 GÜNCEL

Enerji Sanayi ve Maden Kamu Emekçileri Sendikası Samsun Şube Başkanı Müşfik Veysel Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın kıdem tazminatı ile ilgili açıklamalarını değerlendirdi.


Enerji Sanayi ve Maden Kamu Emekçileri (ESM)Sendikası Samsun Şube Başkanı Müşfik Veysel Erdoğan, kıdem tazminatının emekçilerden alınıp patronlara verileceğini söyledi.

ESM Samsun Şube Başkanı Müşfik Veysel Erdoğan, kıdem tazminatı ile ilgili yaptığı açıklamada Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıkladığı pakette yer alan kıdem tazminatı meselesi ile ilgili  "Açıklanan paketle işçiler açısından sadece parasal bir konu değil, iş güvencesinin son kalesi olarak ifade edilen 44 yıllık bir hak, kıdem tazminatı hakkı, bir kez daha hedefe konmuştur.  Tüm paydaşların katılımı ile kıdem tazminatı reformu gerçekleştirilecek” diyen Hazine ve Maliye Bakanı sürecin nasıl işleyeceği konusunda bir bilgi vermemiştir. Ancak sunumu sırasında söylediği “Kıdem tazminatı fonu ile BES’in entegrasyonu sağlanacak. Sistemde biriken fonlar reel sektöre ve ülkemizin büyümesi üzerinde kanalize edilmesini sağlayacağız. Şirketlerimiz böylece daha ucuz finansmanla yatırımlarını yapabilecekler. Ek kaynak da oluşturacağız” sözleri niyeti açık olarak ortaya koymaktadır. Hazine ve Maliye Bakanı’nın bu sözlerinin halk dilinde tercümesi; kıdem tazminatı bir fona devredilecektir. Kıdem tazminatı fonu ile BES fonları birleştirilecek, muhtemelen işsizlik sigortası fonu birikimleri de eklenerek patronlara ‘kanalize edilecektir’, yani aktarılacaktır." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'den yaşlılar ve gençler için güzel proje

Samsun'da Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'den yaşlılar ve gençler için güzel proje