15 Haziran 2019 Cumartesi

EVLİLİK VE TERAPİ UZMANI ENİSE ÖZİÇ UYARDI: ROMANTİK KÖRLÜK BOŞANMA SEBEBİ

Evlilik ve Terapi uzmanı Enise Öziç uyardı: Romantik körlük boşanma sebebi

Liv Hospital Samsun Evlilik ve Terapi Uzmanı Psikolog Enise Öziç,romantik körlüğün boşanma sebebi olduğunu açıklayarak, "Romantizm evlilikleri ve ilişkileri bitirmenin çok ciddi nedeni" dedi.

20 Aralık 2017 Çarşamba 16:11 GÜNCEL
Liv Hospital Samsun Evlilik ve Terapi Uzmanı Psikolog Enise Öziç, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın aralarında Samsun’un da bulunduğu geçimsizlik nedeniyle boşanma oranlarının en yüksek olduğu 12 il için evlilikk öncesi eğitime geçme politikasının önemli bir gelişme olduğunu söyledi. 

Öziç, “ Geçimsizlik çok geniş bir konu. Altında maddi ve manevi sorunlar, kıskançlıklar, eşlerin birbirlerini değersizleştirmesi, saygı duymaması, birbirlerine ilgim kalmadı demesi, evlendikten sonra eşlerden birinin kendini sürekli geliştirip diğerinin yerinde sayması sonucu ortaya çıkan farklar bunlardan bazıları. Samsun gelişmekte olan bir il. Metropol olma yolunda toplumun her alanında yaşanan sıkıntılar evlilikte de yaşanıyor. Boşanma sayısının çokluğu toplumdaki suç oranı ile de alakalı” dedi. 

Psikolog Enise Öziç, evlilik öncesi danışmanlık sisteminin ülkemizde oturması gerektiğini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının pilot iller aracılığıyla bu sistemi oturtmaya çalıştığını söyledi. Öziç, “ Gerek evlilik öncesi gerekse de evlilik sırasında yaşanan romantik körlük dediğimiz yani aklı tamamen devre dışı bırakılarak yaşanan romantizm evlilikleri ve ilişkileri bitirmenin çok ciddi nedeni. Bir de evlilik öncesi eşlerden birinin diğerinde gördüğü kusuru değişir ya da ilerde değişir gibi ötelemesi de ilerde sorun çıkartır. Bu kusur için destek almak lazım buna rağmen eşler değişmemekte ısrar ediyorsa ya da değişemiyorsa bu ilerde mutlaka sorun haline gelir” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun markette silahlı kavga çıktı, silahla vurulan 1 kişi ağır yaralandı

Samsun markette silahlı kavga çıktı, silahla vurulan 1 kişi ağır yaralandı