17 Ocak 2021 Pazar

EYÜP GÜLER'DEN MİLLETVEKİLİ BEDRİ YAŞAR'A MİDE BULANDIRMA YANITI

Eyüp Güler'den milletvekili Bedri Yaşar'a mide bulandırma yanıtı

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, "Yıllardır aidat ödenen birlikler, odalar, borsalar nerede" diye sordu, esnaf birliği başkanı Eyüp Güler ise milletvekili Yaşar'a "Mide bulandırma" yanıtı verdi.

30 Nisan 2020 Perşembe 13:42 GÜNCEL

İYi Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Korona Virüs salgını sürecinde esnafların can çekiştiğini açıklayarak, oda ve borsaların nerede olduğunu sorarken bu soruya yanıt Samsun Esnaf Odaları Birliği Başkanı Eyüp Güler'den geldi.


İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Korona Virüsle mücadele döneminde esnafın ve iş insanlarının can çekiştiğini belirterek, "Yıllardır aidat ödenen birlikler, odalar, borsalar nerede. Hiç olmazsa üyelerine sahip çıksınlar" demişti.

Samsun Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Eyüb Güler ise milletvekili Bedri Yaşar'ın bu soruna çok sert cevap verdi.

Milletvekili Bedri Yaşar'ı esnaf üzerinden siyaset yapmakla suçlayan Samsun Esnaf Odaları Birliği Başkanı Güler, Samsun Gazetesinden Merve İlhan ve Yasin Yıldız'ın haberine göre şu açıklamalarda bulundu.
"Bizim sistemimizi bilmeden, bizim hakkımızda konuşulanlar hem bizi zora sokuyor hem de halkın ve esnafın kafasını karıştırarak mide bulandırıyor. Esnafın partisi olmaz. Sıkıntılarımızı 72 esnaf odamızla birlikte biz dile getiriyoruz. Samsun'u öveceğine, kötülüyor. Bir bilgi alınacaksa burada esnaf odaları birliği var. Acaba sayın milletvekili bir kere buraya gelerek bizden bilgi almış mıdır? Bizi ziyarete gelmeden, gerçek bilgi ve sonuçları almadan yalan yanlış beyanatlar vermek bizi de zora sokuyor. Burası, 40 bin üyenin bağlı olduğu bir kuruluştur. Sayın vekilin yanlış yönlendirildiğini farkındayız. Biz sıkıntılarımızı dile getiremeyecek kişiler değiliz. Sesimizi duyurmaya çalışıyoruz ve bu da devletimize, hükümetimize karşı gelmek değildir. Biz aciz değiliz. Benim her oda başkanım çıkar aslanlar gibi derdini anlatır. Esnafımız sahipsiz de değil. Bizim sistemimizi bilmeden, bizim hakkımızda konuşulanlar hem bizi zora sokuyor hem de halkın ve esnafın kafasını karıştırarak mide bulandırıyor. Siz kaç maaşınızı ayırıp da Samsun milletvekili olarak bu şehirdeki fakir fukaraya dağıttınız?" 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da mühürlenen ve yıkım kararı olan kaçak inşaat bitirildi

Samsun'da mühürlenen ve yıkım kararı olan kaçak inşaat bitirildi