25 Nisan 2019 Perşembe

FETÖ'CÜLERİN GAYBUBET EVİNDE 49 MİLYON VATANDAŞA AİT KİMLİK VE ADRES BİLGİLERİ BULUNDU

FETÖ'cülerin gaybubet evinde 49 milyon vatandaşa ait kimlik ve adres bilgileri bulundu

FETÖ operasyonunda gözaltına alınan ilçe imamının bilgisayar ve flaş belleğinde, 49 milyon vatandaşa ait, 2009 yılı seçmen kayıtlarını içeren kimlik ve adres bilgilerinin olduğu listeler bulundu.

09 Mayıs 2018 Çarşamba 14:47 GÜNCEL
Afyonkarahisar'daki FETÖ operasyonunda gözaltına alınan ilçe imamının bilgisayar ve flaş belleğinde, 49 milyon vatandaşa ait, 2009 yılı seçmen kayıtlarını içeren kimlik ve adres bilgilerinin olduğu listeler bulundu.

Alınan bilgiye göre, Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyelerinin saklandıkları "gaybubet evi" olarak bilinen hücre evlerine yönelik başlatılan çalışma kapsamında gözaltı sayısı 37'ye yükseldi. 

Yakalanan şüpheliler arasında örgütün sözde Afyonkarahisar il imamı R.A, ilçe imamı T.M. ve yardımcıları ile firari örgüt mensuplarına sahte nüfus cüzdanı hazırlayan şüphelinin de bulunduğu öğrenildi.

Gözaltına alınan şüphelilerden ilçe imamı T.M'nin el konulan bilgisayar ve flaş belleğinde, 49 milyon vatandaşa ait, 2009 yılı seçmen kayıtlarını içeren kimlik ve adres bilgilerinin olduğu listeler bulundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

FETÖ soruşturması kapsamında eski 18 Bakanlık çalışanına gözaltı kararı verildi

FETÖ soruşturması kapsamında eski 18 Bakanlık çalışanına gözaltı kararı verildi