22 Şubat 2020 Cumartesi

FETÖ'NÜN SAMSUN FİRARİLERİ NASIL KAÇTI!

FETÖ'nün Samsun firarileri nasıl kaçtı!

Samsun'da Fetullahçı Terör Örgütü'ne yönelik davalar birer birer başlarken, yurt dışına kaçan Muharrem Durmuşoğlu, Kenya İmamı Bilal Karaduman, Ömer Yazıcı ve Osman Reis ise halen aranıyor.

14 Temmuz 2017 Cuma 17:51 GÜNCEL
Samsun'da Fetullahçı Terör Örgütü'ne yönelik davalar birer birer başlarken, haklarında yakalama kararı olan çok sayıda isim halen firari. Yurtdışına kaçan Muharrem Durmuşoğlu, Kenya İmamı Bilal Karaduman, Ömer Yazıcı,  ve Osman Reis aranıyor.

Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik dava ve  soruşturmalarda haklarında yakalama kararı olan çoğu iş adamı ile Samsun  İmamı ve FETÖ'nün örgüt hiyarerşisinde yönetici oldukları tespit edilen iş adamlarının çoğu halen yakalanamadı. Yurt dışına kaçtıkları belirlenen bu isimlerle ilgili davalar ise başlamış durumda.

FETÖ soruşturmaları ve  davalarında haklarında yakalama kararı olan bir numaralı sanık Fetullah Gülen  dahil birçok şüpheli yurt dışında bulunuyor. FETÖ'nün 17-25 Aralık darbe girişiminin savcıları Zekeriya Öz ile Celal Kara'nın da haklarında tutuklama amaçlı yakalama kararı çıkarılmasından  önce yurt dışına kaçtıkları belirlenmişti. 15 Temmuz darbe girişiminde Hava Kuvvetleri İmamı olduğu belirlenen Adil Öksüz’ün de yakalandıktan sonra serbest bırakılmasının ardından yurtdışına kaçtığı belirlenmişti.

SAMSUN'DAKİ FİRARİLERİN HEPSİ İŞ ADAMI

Samsun Valiliği'nin  FETÖ/PDY soruşturması kapsamında yürütülen operasyonlarda gözaltına alınan ve aranan isimlere ilişkin listesinde yer alan ilk isim Samsun Ticaret ve Sanayi Odası eski Başkanı Muharrem Durmuşoğlu. Muharrem Durmuşoğlu son olarak STSO’daki yönetim kurulu tarafından dışlandıktan sonra sırra kadem basmıştı. Muharrem Durmuşoğlu'nun yanı sıra işadamı İsmail Başpınar, Yaşar Aydın, İşadamı Özgür Kaya, Cemal Bilim, Ali Arukan, Metin Madsar gibi isimler de Samsun’da aranan isimleri arasında yer alıyor

FETÖ'NÜN AĞIR TOPLARI DA FİRARDA

Samsun'da halen aranan isimler arasında en dikkat çekeni ise  Milli Eğitim camiasına yeterince sızamadığı gerekçesiyle Kenya'ya sürgün edildiği öne sürülen  Kenya'daki Light Akademi Okulları Genel Müdürü ve Ömeriye Vakfı'nın Başkanı Bilal Karaduman. Nairobi’de bulunan Ömeriye Vakfı’nın, Gülen Cemaati ile bağlantılı olarak çalıtığı biliniyor. Samsun'da il imamının 2010 yılına kadar Bilal Karaduman olduğu, daha sonrasında terör örgütü tarafından Kenya imamı olarak görevlendirildiği, daha sonrasında Samsun imamı olarak Ömer Yazıcı'nın il imamlığına getirildiği ortaya çıkmıştı. Bilal Karaduman ve Ömer Yazıcı halen firari olarak aranıyorlar.

FETÖ’NÜN SÖZDE VALİSİ ABD’DE

Samsun'da  mal varlıklarına el konulan iş adamlarından birisi olan Nevzat Çelik'in yanı sıra, Karadeniz İşadamları Federasyonu (KASİF)'in eski başkanı Osman Reis de FETÖ'nün firari işadamları arasında yer alıyor. 17-25 Aralık soruşturmaları sonrasında, hükümetin cemaate yönelik baskılarının artması üzerine ABD'ye kaçtığı belirlenen Osman Reis'in, Emniyet tarafından ortaya çıkarılan FETÖ örgüt şemasında  ‘il valisi’  olarak uzun yıllar görev yaptığı tespit edilmişti.

MEHMET SUNGUR DA FİRARİ

Samsun merkezli Gürmed Medikal'in sahibi Mehmet Sungur da  aranıyor. Mahkeme kararı ile kayyum atanan Gürmed firması sahibi Sungur'un Türkiye'deki tüm mal varlığına el konulmuştu. Sungur'un örgütün önemli finans kaynaklarından birisi olduğu belirlenirken, firması önceki yıllarda vergi sıralamasında  gerilerde yer alan Mehmet Sungur, 2015 yılı  sıralamasında Vergi şampiyonu olmuştu. Bu durum, Sungur’un daha önce vergi kaçırdığı iddialarını gündeme getirmişti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Aydın kutlar

17 Temmuz 2017 Pazartesi 15:20

Alayı ajanlar tarafından kaçtıkları ülkede infaz edilmeli ve tüm mal varlıklarına el koyulmalıdır. Fetönün kilit adamı Foto Net nasıl dışarı çıkmış araştırılmalıdır.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Numan Kurtulmuş'tan darbe girişimi açıklaması

Numan Kurtulmuş'tan darbe girişimi açıklaması