05 Ağustos 2021 Perşembe

FUAT KÖKTAŞ KURSİYERLERE SPONSOR OLDU MEMGE'NİN KAPANMASINI ENGELLEDİ

Fuat Köktaş kursiyerlere sponsor oldu MEMGE'nin kapanmasını engelledi

Samsun'un tek iş garantili eğitim kursu olan MEMGE kapanacaktı, kursiyerlere sponsor olan milletvekili Fuat Köktaş imdada yetişerek kursun yeniden açılmasını sağladı.

26 Ekim 2019 Cumartesi 15:15 GÜNCEL

Samsun'un tek iş garantili kursu olan MEMGE'nin kapanmasına AK Parti Milletvekili Fuat Köktaş kursiyerlere sponsor olarak engelledi. MEMGE 2019 yılı 2'inci yarı eğitim kurslarına başladı.


Bu dönem kapanma riski ile karşı karşıya kalan iş garantili MEMGE kursu ile ilgili kursiyerlere sponsor olan AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, kursun kapanmasına engel oldu.

Samsun Valisi Osman Kaymak'ın katılımı ile Mesleki Eğitim Mutfağımdan Geçiyor (MEMGE) kursunun 6'ıncı dönem 2'inci yarı eğitimlerinin açılış töreni yapılırken, Samsun Lokantacılar Odası Başkanı İsmail Balcı, burada yaptığı açıklamada, "Samsun Milletvekilimiz Fuat Köktaş, yanımızda olduğunu söylemese buralara kadar gelemezdik. Bu dönem kursu kapatacaktık. Ancak Milletvekilimiz Fuat Köktaş, sırada bekleyen kursiyer adaylarımız için bize sponsor oldu. Ve biz bu dönem de kursumuzu açabildik" dedi.

Açılış töreninde MEMGE’nin istihdam garantili bir kurs olduğunu kaydeden Samsun İŞ-KUR Müdürü Haşim Meydan ise yaptığı konuşmasında, “MEMGE bizim için bir marka. Şu ana kadar halk eğitim işbirliği ile açtığımız istihdam oranı en yüksek olan kurs MEMGE’ dir. Burada toplam 3 kursumuz, 61 kursiyerimiz var. Bu kursiyerlere yapacağımız ödeme 173 bin TL. Bunun şu ana kadar 44 bin TL’sini gerçekleştirdik. Kurs bitiminde tüm ödemeleri yapacağız. Samsun’da İŞ-KUR olarak genel müdürlüğümüzün 2019 yılı için verdiği hedeflere ulaştık. Samsun’da istihdamda yüzde 200 artışla hizmet veriyoruz.” diye konuştu.MEMGE’nin büyük ses getirdiğini kaydeden AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, ise kurs açılış töreninde gerçekleştirdiği konuşmasında “Böyle başarılı bir kursu Samsun’da açtığımız için bizi tebrik ediyorlar. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla istihdam kurslarımızı hayata geçirmeye devam ediyoruz. Samsun bu konuda oldukça başarılı. Biz bir şekilde sizin için eğitim verilecek mekanları hazırlarız. Ancak iş buradan çıktıktan sonra, sertifikayı aldıktan sonra başlıyor. Mesleğinize saygılı olmanız, saygının getirdiği hassasiyeti ortaya koymanız ve bu hassasiyetin altındaki başarıyı mutlaka yakalamanız gerekiyor. Her başarının altında disiplin yatar. Hangi işi yaparsanız yapın, işinizi mutlaka severek yapın.  İşinizi yaparken kafanızın ardından herhangi bir soru işareti olmamasına mutlaka dikkat edin. Başarının sırrı da buradadır.” şeklinde konuştu.

Samsun Valisi Osman Kaymak'ta Mesleki Eğitim Mutfağımdan Geçiyor (MEMGE) kursunun 6'ıncı dönem 2'inci yarı kurs açılış töreninde ki konuşmasında şunları dile getirdi.
 “Lokantacılar Odası Başkanı İsmail Balcı, burada gerçekten çok güzel bir iş yapıyor. Kendisini takdir ediyoruz. Ne iş yaparsanız yapın işinizi mutlaka düzgün yapın ve işinizi sevin. Samsun’da istihdam konusunda çok iddialıyız. Samsun potansiyeli çok yüksek olan bir il. Bu potansiyeli çok iyi kullanmak durumundayız. İŞ-KUR Genel Müdürlüğü’nün ilimize verdiği bütün hedefleri yakaladık. Şu anda Samsun İŞ-KUR Müdürlüğü Türkiye’de istihdam konusunda en ön sıralarda gidiyor. Aslında Samsun’un bütün potansiyellerini çok daha iyi kullanması durumunda Samsun’a çok daha geniş imkanlar sunacaktır. Tabi ki bunlara hizmet için de kaliteli hizmetmler yapmamız lazım. O yönüyle bu açılan kursu çok önemsiyoruz. Artık çağımız kalite çağı. Ne yapıyorsak, onu en iyi şekilde ve usulüne uygun olarak yapmamız gerekiyor. O zaman da işinizde başarılı olursunuz. Kursumuza Vekilimiz destek veriyor. Kendisine teşekkür ediyoruz. Burayı kurumsal bir yapıya dönüştürebiliriz. Burayı ilgili kurumlarımızla bir araya gelerek burayı sürekli devem eden bir aşçılık okulu gibi kurumsal hale getirirsek daha çok faydalı olacaktır.” diye konuştu.

Mesleki Eğitim Mutfağımdan Geçiyor (MEMGE) kursunun 6'ıncı dönem 2'inci yarı açılış törenine ayrıca, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan KOSGEB Müdürü Nebahat Livaoğlu, SESOB Başkanı Hacı Eyüb Güler, kurum müdürleri, oda başkanları, STK temsilcileri, muhtarlar, vatandaşlar ve kursiyerler katıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Kurtuluş şehrini dedikodular şehri yaptınız! Devlete olan güveni bile sarstınız!

Kurtuluş şehrini dedikodular şehri yaptınız! Devlete olan güveni bile sarstınız!