23 Temmuz 2019 Salı

GALİP ÖZTÜRK AFRİN ŞEHİDİ HÜSEYİN ŞAHİN'İN ANNESİ BEHİYE ŞAHİN'E DAİRE HEDİYE EDECEK

Galip Öztürk Afrin şehidi Hüseyin Şahin'in annesi Behiye Şahin'e daire hediye edecek

Metro Holding Onursal Başkanı Galip Öztürk, Afrin'de çatışmada şehit düşen Samsun'un Havza ilçesi doğumlu uzman çavuş Hüseyin Şahin'in annesi Behiye Şahin'e bir daire hediye edeceğini açıkladı.

14 Şubat 2018 Çarşamba 11:32 GÜNCEL

Metro Holding Kurucu Onursal Başkanı Galip Öztürk, Samsun'un Havza ilçesi doğumlu Afrin şehidi Hüseyin Şahin için büyük bir vefa örneği gösterdi. Galip Öztürk yaptığı açıklamada, Afrin şehidi Hüseyin Şahin'in Havza ilçesinde yaşayan annesi Behiye Şahin'e daire hediye edeceğini açıkladı.


Metro Holding Kurucu Onursal Başkanı ve Samsunlu iş adamı Galip Öztürk, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, Suriye’nin Afrin kentine 20 Ocak günü başlattığı ‘Zeytin Dalı’ harekatı kapsamında şehit düşen askerleri andı. Öztürk, “Ülkemizin güvenliğini sağlamak için sınır ötesi harekat başlatan ordumuzun Afrin’de verdiği büyük mücadele kapsamında, vatan toprakları için şehit düşen kahraman Mehmetçiğe, Allah’tan rahmet ve kederli ailelerine başsağlığı diliyorum” dedi. 

Galip Öztürk ayrıca, Afrin’e düzenlenen ‘Zeytin Dalı’ harekatının, Samsun Havzalı şehitlerinden Hüseyin Şahin’in ve annesi Behiye Şahin’in hayat hikayelerinden oldukça etkilendiğini belirtti. 

Bitlis’in Tatvan Komando Taburu'nda görevliyken 'Zeytin Dalı Harekatı' için Afrin’e giden ve burada çıkan çatışma sonucu şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Şahin’in annesi Behiye Şahin’in bir nebze de olsa yüzünü gülümsetmenin önemine dikkat çeken Öztürk, şehidin Havza’nın Yenice Mahallesi’nde, köy evinde tek başına yaşayan yaşlı annesinin bundan böyle sıcak bir yuvası olmasını temenni ettiğini belirterek, Behiye Anne’ye, Havza’da rahat şekilde yaşayabileceği kaloriferli bir daire hediye edeceğini ifade etti.

Galip Öztürk, Mehmet Akif Ersoy’un, “Ey şehit oğlu şehit, isteme benden makber, sana aguşunu açmış bekliyor peygamber” dizelerindeki müjdesini de hatırlatarak, “İnşallah kahraman şehitlerimiz bizden razı olurlar” dedi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Resul ekrem ceylan

14 Şubat 2018 Çarşamba 14:52

Allah razı olsun sizden havzalılar olarak

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunspor'da kayyum başkanından kriz sürüyor açıklaması

Samsunspor'da kayyum başkanından kriz sürüyor açıklaması