27 Ekim 2021 Çarşamba

GALİP ÖZTÜRK'TEN 15 TEMMUZ'UN 5'İNCİ YIL DÖNÜMÜ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Galip Öztürk'ten 15 Temmuz'un 5'inci yıl dönümü ile ilgili açıklama

Metro Holding Kurucu Onursal Başkanı Samsunlu iş adamı Galip Öztürk, 15 Temmuz hain darbe girişimini bir kez daha kınadığını açıkladı.

15 Temmuz 2021 Perşembe 13:31 GÜNCEL

Metro Holding Kurucu Onursal Başkanı Galip Öztürk, Fetullahçı teröristlerin 15 Temmuz 2016 tarihinde yaptığı hain darbe girişiminin 5'inci yıl dönümü sebebi ile bir açıklama yaptı.


15 Temmuz hain darbe girişimini 5'inci yıl dönümünde bir kez daha kınadığının altını çizen Galip Öztürk, "Fetullahçı teröristlerin, kanlı bir darbe girişimiyle milletin iradesine el koyma girişiminin üzerinden 5 yıl geçti. Hain darbe girişimine karşı milletini, bayrağını, vatanını ve devletini korumak için destan yazan 251 şehidi ve 2 bin 703 gaziyi asla unutmayacağız" dedi.

Fetullahçı teröristlerin 15 Temmuz öncesi ülkede iş adamlarından, siyasetçisine her alanda bir çok kişiyi kurduğu kumpaslarla mağdur ettiğini, o mağdurlardan birininde kendisinin olduğunu hatırlatan Galip Öztürk, şunları dile getirdi.
"Türkiye Cumhuriyetinin ve Türk milletinin bağımsızlığına göz dikmiş olan emperyalist güçlerin ve onun uşakları olan FETO, PKK, PYD, DAEŞ ve diğer bölücü örgütlerin hepsinin birleşip 15 Temmuz'da Türkiye'yi ele geçirme planlarını, aziz milletimiz engin vatan sevgisi ile oluşan direnişi ile püskürtmüş, ülkemiz üzerinde kurulmak istenen karanlık geleceği ise canlarını feda ederek aydınlığa çevirmiştir. 15 Temmuz hain darbe gecesi Fetullahçı teröristlere geçit vermeyerek, tankların önüne yatıp canlarını bu ülke için feda eden tüm şehitlerimizi ve o gecede yaralanan tüm gazilerimizi, darbe gecesinin seyrini değiştiren kahramanımız şehit Ömer Halisdemir'i saygı, minnet ve dualarla anıyorum."
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da MHP Meclis üyesi Aykut Çepni'den 15 Temmuz mesajı

Samsun'da MHP Meclis üyesi Aykut Çepni'den 15 Temmuz mesajı