20 Ocak 2022 Perşembe

GAZETECİDEN İYİ DOST OLUR! SASKİ GENEL MÜDÜRÜ YANIK VE İBRAHİM AKKUŞ EZBERİ BOZDU

Gazeteciden iyi dost olur! SASKİ Genel Müdürü Yanık ve İbrahim Akkuş ezberi bozdu

Gazeteciden dost olmaz diyorlar! Şayet korkacak bir şeyiniz yoksa, tek derdi millete hizmet olan gazeteciden size iyi bir dost olur! SASKİ Genel Müdürü Bahattin Yanık ilkadımı attı, İbrahim Akkuş ile birlikte ezberi bozdu..

20 Eylül 2021 Pazartesi 13:07 GÜNCEL

Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde muhabirlik yapan İbrahim Akkuş, Kuşkayası mahallesinde yaşanan su sorununu çektiği videolarla gündeme getirdi.


İbrahim Akkuş'u öyle ya da böyle Samsun'da ve ilçelerde tanıyan çok insan vardır. Kimileri üslubu için eleştirir kimileri sorunları dile getirme yöntemini.. Muhabirlikle birlikte farklı bir kişilik, farklı bir aktivisttir.. El attığı sorunu çözmeden o işi bırakmaz.. 

Kimi zaman bir yoksula, kimi zaman evi virane olan bir aileye, kimi zaman köprü, kimi zaman su ve yol sorunlarını görüntüler dile getirir.. Kimine ev yaptırır, kimi mahalleye yol ve köprü, kimi mahallenin de su sorununa çözüm arar, yetkililere seslenir. Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır onun da tarzı farklıdır. Farklıdır ama mutlaka sonuç alır. 

'Düşünerek Yaşıyorum' ana sloganıdır.. İbrahim Akkuş ile özdeşleşen bir sözü de 'Nedir o' dur..

Gittiği yerlerden görüntüler atar, videolar atar.. Biz de kendisine 'Nedir o' deriz.. Uzun uzun anlatır meseleyi.. Motosikletine biner, nerede sorun varsa orada biter.. İmkansızlıklar içinde takdir edilesi bir efor sarf eder.. Aslında bizim de, bizlerinde ister alaylı ister çekirdekten yetişmiş gazeteciler olarak İbrahim Akkuş'un toplumsal vazifelerimizde örnek almamız gereken yanları vardır..

19 Mayıs ilçesinin Kuşkayası mahallesinde yaşanan su sorununu defalarca dile getirdi. Su sorununun çözümü için deyim yerindeyse kıyametleri koparttı. SASKİ yetkileri Kuşkayası mahallesine gitmeye mecbur kaldı.. SASKİ'nin vanasını kapattı, kendisini jandarmaya ihbar etti. Alınan brandasının bile peşine düştü "O branda buraya gelecek" dedi. 

Dediği de oldu.. Brandası yerine geri geldi.. Bununla birlikte SASKİ Genel Müdürü Bahattin Yanık İbrahim Akkuş ile irtibat kurdu. Önce İbrahim Akkuş, SASKİ'ye gitti, Genel Müdür Yanık ile görüştü. Ardından Bahattin Yanık, 19 Mayıs ilçesi Kuşkayası mahallesine gitti, burada yaşanan su sorununu yerinde inceledi. Sorunun çözümü için SASKİ Genel Müdürü Yanık, İbrahim Akkuş'a gerekenin yapılacağını söyledi.

Gazetecilerin isteği ve tek beklentisi olan 'İletişim' konusunda SASKİ Genel Müdürü Bahattin Yanık, olumlu bir adım attı. Derdi milletin sorunu olan gazetecilerin, dile getirdiği sorunları çözmek için idarecilerin gazetecilere teşekkür etmesi ve onlarla iletişim kurması gerektiğini hep dile getirdik. Bu noktada Samsun'da belki de bir ilke imza atarak, su sorununun çözümü için gazeteci İbrahim Akkuş ile irtibat kuran ve güzel bir görüntü veren SASKİ Genel Müdürü Bahattin Yanık beye de teşekkür etmek gerek. 

Samsun'un meseleleri ve sorunlarının çözümü için biz gazetecilerin şehir idarecilerinden tek beklentisi 'İletişimdir' ve bütün meselemiz budur..

Bunun ilk adımını atarak, diğer idarecilere de örnek olan Bahattin Yanık beye, buna vesile olan İbrahim Akkuş'a da ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'dan TİM'in 2020 yılı ihracat listesine giren 10 firmanın ismi açıklandı

Samsun'dan TİM'in 2020 yılı ihracat listesine giren 10 firmanın ismi açıklandı