19 Nisan 2019 Cuma

HALİL AKGÜL'DEN SALIPAZARI DEVLET HASTANESİ DURDURULMADI AÇIKLAMASI

Halil Akgül'den Salıpazarı Devlet Hastanesi durdurulmadı açıklaması

Samsun'un Salıpazarı ilçe Belediyesi Başkanı Halil Akgül, tasarruf tedbirleri kapsamında durdurulduğu gündeme gelen Salıpazarı Devlet Hastanesi inşaatı ile ilgili yaptığı açıklamada, "Hastane inşaatımız durdurulmadı" açıklaması yaptı.

01 Ekim 2018 Pazartesi 12:50 GÜNCEL

Samsun'un Salıpazarı İlçe Belediye Başkanı Halil Akgül, kamuda tasarruf tedbirleri kapsamında durdurulduğu gündeme gelen Salıpazarı Devlet Hastanesi inşaatı ile ilgili açıklama yaptı.


Samsun’da bazı internet haber sitelerinde Salıpazarı Devlet Hastanesi  inşaatının durdurulduğu haberleri ile ilgili bir açıklama yapan Belediye  Başkanı Halil Akgül "Böyle bir şey söz konusu değil" diyerek tepki gösterdi.

Salıpazarı İlçe Belediyesi Başkanı Halil  Akgül yaptığı açıklamada,  Samsun’da bazı internet  sitelerinde Kamuda tasarruf tedbirleri ile ilgili olarak alınan kararlar  ve talimatlar ilgili bakanlık ve kurumlara gönderilirken Samsun'da  özellikle Sağlık Bakanlığı tarafından ilçelerde ihalesi yapılan hastane yatırımlarının da alınan tedbirler kapsamında, Sağlık Bakanlığı'nın Samsun'un Salıpazarı, Atakum, Canik,Tekkeköy ve Kavak ilçelerinde yapımı planlanan hastane yatırımlarının, kamuda tasarruf tedbirleri kapsamında durdurulduğu haberleri gerçeği yansıtmamaktadır" dedi."Salıpazarı İlçe Devlet Hastanesi inşaatı yapımı başlamıştır" diyen Halil Akgül  “Orman İşletme inşaat sahasındaki ağaç kesimini tamamlamıştır. Yüklenici  firmaya yer teslimi yapılmış ve hafriyat çalışmaları başlamıştır. Yüklenici firma yetkilileri ile yaptığımız görüşmede inşaatın durdurulmasının söz konusu olmadığı ve kendilerine böyle bir tebligat  yapılmadığı ifade edilmiştir.

Salıpazarı ilçesinde inşaat alanında çalışmalarını sürdüren firma yetkilileri ise Devlet  Hastanesi inşaatının bir yılda tamamlanıp teslim edileceğini söylediler.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Elektriğe yüzde 9 zam geldi! YEDAŞ dağıtım ağını SCADA Sistemi ile izliyor

Elektriğe yüzde 9 zam geldi! YEDAŞ dağıtım ağını SCADA Sistemi ile izliyor