24 Eylül 2021 Cuma

HASAN TOGAR İHTİYAÇ SAHİPLERİ İÇİN RAMAZAN ERZAKLARINI KENDİ ELLERİ İLE TAŞIDI

Hasan Togar ihtiyaç sahipleri için Ramazan erzaklarını kendi elleri ile taşıdı

Samsun'da Tekkeköy İlçe Belediyesi Başkanı Hasan Togar ihtiyaç sahipleri için hazırlanan Ramazan erzaklarını kendi elleri ile araçlara yükledi.

06 Nisan 2021 Salı 15:38 GÜNCEL

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde ihtiyaç sahipleri için belediye tarafından hazırlanan erzaklar dağıtılmaya başlandı. Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, "Erzak ve kumanya yardımlarımızın dağıtımına başladık" açıklaması yaptı.


Tekkeköy Belediyesi Sosyal Belediyecilik alanında sürdürmüş olduğu çalışmalarla yılın 365 günü farklı alanlarda ihtiyaç sahibi ailelerin yanlarında olmaya devam ediyor.

Tekkeköy Belediyesi yıl boyunca aralıksız sürdürdüğü çalışmalarla ihtiyaç sahiplerine her ay erzak yardımı, kış aylarında yakacak yardımı, ramazan aylarında gıda yardımı, tekerlekli ve akülü sandalye, ev tadilatı ve onarımı, hasta bakım yardımı, sıcak yemek, evde kuaförlük hizmeti, kıyafet yardımı, mobilya, beyaz eşya, burs, kırtasiye yardımı, tablet dağıtımı ve pandemi sürecinin başladığı günden itibaren evde karantinada olanlara sıcak yemek ulaştırılması gibi daha bir çok yardım faaliyetlerinin yanında oturulamayacak durumdaki evlerin yerine prefabrik, konteyner ve betonarme evler yaparak ailelere sıcacık yaşanabilir mekanlar kazandırıyor.TEKKEKÖY’DE 365 GÜN SOSYAL YARDIM
Herkesin uyguladığı gibi sadece belirli zaman aralıklarında sosyal yardımların yapılmadığına dikkat çeken Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Göreve geldiğimiz ilk andan itibaren yılın 365 günü sosyal belediyecilik alanında önemli çalışmalar yürüttük. Farklı alanlarda ihtiyaç sahibi ailelerimizin yanlarında olup, onlara kucak açtık. Her zaman vatandaşlarımızın taleplerine kulak verip anında ihtiyaçlarını gidermek için kollarımızı sığadık” dedi.SOSYAL YARDIMLAR ARALIKSIZ SÜRÜYOR
Her zaman olduğu gibi pandemi süreci ve Ramazanda da yardımların devam ettiğini söyleyen Başkan Togar, "Bütün dünyayı etkisi altına alan yaşam şartlarımızı değiştiren pandeminin ülkemizde de görüldüğü ilk günden itibaren ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ inancıyla bütün görevlerimizin önüne koyduğumuz bir vesileyle pandemiden etkilenip işini kalıcı veya geçici olarak kaybeden insanlarımızın yanında olmayı en asli ve birincil görevimiz kabul ettik. Gerek şehrimizin hayırsever iş insanlarıyla gerek komşusu açken tok yatan bizden değildir inancı ile hareket eden Tekkeköylü hemşerilerimizle vatandaşlarımızın her türlü ihtiyaçlarını karşılama noktasında yanlarında olduk. Mübarek Ramazan’a girerken her ev her sofra huzurlu mutlu ve bereketli olsun inancıyla ekmeğimizi aşımızı paylaşmak için Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz personeli ile bir araya gelerek erzak ve kumanya yardımlarımızın dağıtımına başladık" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun OMÜ Rektörü Ünal, rektör yardımcısı ve genel sekreter KoronaVirüs oldu

Samsun OMÜ Rektörü Ünal, rektör yardımcısı ve genel sekreter KoronaVirüs oldu