15 Kasım 2019 Cuma

HASAN TOGAR MUSTAFA CANDAL'I HEDEF ALDI: MADEM REİS'İNDİ NEDEN KARŞISINA GEÇTİN

Hasan Togar Mustafa Candal'ı hedef aldı: Madem Reis'indi neden karşısına geçtin

Samsun'da Cumhur İttifakının Tekkeköy Belediye Başkan adayı olan Hasan Togar, AK Parti'den istifa edip İYİ Parti adayı olan Mustafa Candal'ı hedef alarak, "Şark kurnazlığı yapmanın bir anlamı yok. Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya başladılar" dedi.

11 Mart 2019 Pazartesi 17:52 GÜNCEL

Samsun'da Tekkeköy Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti Tekkeköy Belediye Başkan Adayı Hasan Togar, AK Parti'den istifa edip İYi Parti adayı olan Mustafa Candal'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan için "Reisim" demesini eleştirerek, "Madem reisindi neden karşısına geçtin" diye sordu.


Cumhur İttifakı AK Parti Tekkeköy Belediye Başkan Adayı Hasan Togar, 31 Mart günü yaklaştıkça birilerinin panik yapmaya başladığını, panik yaptıkça da en hafif tabiri şark kurnazlığı yaptığını üzülerek gördüğünü ifade etti. 

Togar, Karaperçin Mahallesi’nde adeta mitingine dönen toplantıda, mahalle sakinlerine seslenerek, “ Sandık yaklaştıkça hezimete uğrayacağını anlayan bazı arkadaşlara bakıyorum, artık ne yapacaklarını ve söyleyeceklerini şaşırdıklarını görüyorum. Hele ki bir arkadaşımız var, seçime girdiği partinin rozetini bile takmıyor, haydi rozeti takmıyor bazen liderinin kim olduğunu da karıştırıyor. Tekkeköy Halkı’nı kolayca kandırabileceğini sanıyor. Başka partinin adayı geçmiş sizlerin karşısına reisim aşağıya, reisim yukarıya diye konuşuyor. Madem reisindi neden karşısına geçtin” diye konuştu. 

KANDIRMAK İÇİN DEĞİL TEKKEKÖY İÇİN KONUŞUN
Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, siyaseti kirletmenin, insanlara şark kurnazlığı yapmanın bir anlamının olmadığını ifade ettiği konuşmasında, yürekli ve mert insanların makam ve mevkiler için kendi halkına kurnazlık yapmasını doğru bulmadığını ifade ettiği konuşmasında, “ Sizlerden ricam şu. Ben sizin hizmetkârınız olan bir kardeşinizim. Sorun bakalım size şark kurnazlığı yapan o arkadaşlara, neden yakasında seçime girdiği partinin rozetini taşımıyor. Neden konuşurken kendi genel başkanından örnekler vermiyor. Bakın arkadaşlar Cumhurbaşkanımızın da çok net ifade ettiği gibi, bu trenden inen, bir daha buralara gelemez. Yalan konuşmayın, kurnazlık yapmayın, kendinizi kandırmaya çalışıyorsunuz hadi anlarım ama Tekkeköy Halkının zekasıyla alay etmeyin. Yola çıktıklarınızı yolda bulduklarınıza satmayın” diye konuştu. 

TEKKEKÖY HALKINI OYUNA GETİREMEZSİNİZ
Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Şanlıurfa Mitinginde yaptığı açıklamaları herkesin çok dikkatle dinlemesi gerektiğinin altını önemle çizen Togar, “ Ne diyor dünya lideri Şanlıurfa Mitinginde, sakın oyuna gelmeyin tezgahlar kuruluyor. Aday olamayınca bazılarında ne dava kalıyor ne başka bir şey kalıyor diye uyarıyor. Aday olamayanların menfaat neredeyse oraya gittiğini söylüyor. Bu menfaatçilerin, insanlara, kazanırsak tekrar AK Partiye geleceğini söylediğini ifade ediyor. Cumhurbaşakanımız trenden inenler bir daha bu trene binemez diye çok net bir şekilde gereğini söylemiştir. Yani davasını terk edenler asla geri gelemeyeceklerdir. O yüzden önce dava adamı nedir onu öğrenin, sonra karakterli olun ve içinde bulunduğunuz çatı neyse onun kapısında durun” dedi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un İlkadım ilçesinde Cumhur İttifakı Erdoğan Tok'ın yanında tek vücut oldu

Samsun'un İlkadım ilçesinde Cumhur İttifakı Erdoğan Tok'ın yanında tek vücut oldu