28 Mayıs 2020 Perşembe

HASAN TOGAR'DAN 150 MİLYONLUK BORÇ İDDİASINA TEPKİ! İSPATLAMAZLARSA ADAM DEĞİLLER

Hasan Togar'dan 150 milyonluk borç iddiasına tepki! İspatlamazlarsa adam değiller

Samsun'un Tekkeköy İlçe Belediyesi Başkanı ve Cumhur İttifakı adayı Hasan Togar, belediye borcunun 150-180 milyon lira olduğunu iddia eden rakiplerine tepki göstererek, "İspatlamazlar ise adam değiller" dedi.

23 Mart 2019 Cumartesi 13:34 GÜNCEL

Samsun'un Tekkeköy İlçe Belediyesi Başkanı ve Cumhur İttifakı adayı Hasan Togar, basın mensupları ile düzenlediği toplantıda ilçede hayata geçirdikleri hizmetleri anlattı, belediyenin borcu ile ilgili ortaya atılan iddialara ise sert cevap verdi.


Samsun'da Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Toğar, düzenlediği basın toplantısında Tekkeköy Belediyesini, şuan Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olan Hayati Tekin döneminden  33 milyon TL'lik borçla devraldıklarını belirterek "Ben Hayati Tekin ağabeyime borcun ne kadar olduğunu bile soramadım. Ben hayatımda eğer borcun bir karşılığı varsa bu borçtan korkmadım. Hesabı kitabı bilmeyen insanlar siyaset yapmaya karar verinceböyle oluyor.  Biz başkanlığa seçildiğimizde belediyenin 33 milyon borcu vardı. 2009 yılında seçimi kazandığımda çok ciddi projeler sundum.  Tekkeköy Belediyesinin şuan 150 milyon hatta 180 milyon borcu olduğunu söyleyenler var.  Yalan söylemek hiç kimseye yakışmaz. 150 milyon borcu olan belediye batmış demektir. Batmış belediyeye de talip olunmaz.  Ben bu belediyeyi borçlu aldım kasada 2 bin lira para vardı. 60 aydır hiç mahçup olmadım. Tekkökey Belediyesinin 18 milyon lira piyasa borcu, 22 milyon lira civarı diyelim muhalefet arkadaşların gönülleri olsun, kredi borcu var.  20 milyon lirada 35-40 yıl önceden kalan maliye, vergi ve ssk borcu var. Beş yılda bu borcun 10 milyon TL'sini ödedim.  40 yıldan beri gelen bir kamu borcu var. 20 milyon TL ise emlak vergisi alacağı olan bir belediyeyiz. Şuan Tekkeköy Belediyesinin net borcu 40 milyon lira. Eğer bu belediyenin 150 milyon lira borcu  olduğunu ispat ederlerse adaylıktan ve başkanlıktan istifa etmezsem adam değilim dedim.  Ama onlar ispat edemezlerse onlar adam değil." dedi.
Kaynak:Samsun Kent Haber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Fuat Köktaş'tan Necattin Demirtaş'a sert tepki! Yamukluk yaptı liderine ihanet etti

Fuat Köktaş'tan Necattin Demirtaş'a sert tepki! Yamukluk yaptı liderine ihanet etti