24 Ocak 2022 Pazartesi

HASAN UZUNLAR'DAN MHP'DEKİLER MÜSLÜMAN DEĞİL Mİ DEDİRTECEK PAYLAŞIM

Hasan Uzunlar'dan MHP'dekiler Müslüman değil mi dedirtecek paylaşım

Samsun'da Atatürk'e hakaret ettiği iddiası ile gündeme gelen Hasan Uzunlar bu kezde MHP'liler için sosyal medyada yazdığı 'MHP'den ayrılan Müslüman kesim Muhsin Yazıcıoğlu ile devam ettiler" sözleri ile MHP'dekiler Müslüman değil mi sorularının sorulmasına neden oldu.

21 Aralık 2019 Cumartesi 11:09 GÜNCEL

Samsun'da Atatürk'e hakaret ettiği iddiası ile gündeme gelen Hasan Uzunlar, bu kez de sosyal medya paylaşımı ile MHP ve İYİ Partilileri kızdırdı.


Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi'nde AK Parti Grup Başkanvekili olduğu dönemde Cumhuriyet'in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıl dönümü olan 10 Kasım öncesi ve sonrasındaki hakaret içerikli ve manevi şahsiyetine yönelik ağır eleştirilerde bulunan Hasan Uzunlar, şimdi de MHP'lileri 'MHP'den Müslümanlar gitti' diyerek, akıl almaz bir eleştirisiyle adeta ayağa kaldırdı. 

Atatürk'e karşı yaptığı hakaret içerikli paylaşımları sonrasında görevden alınan ancak disipline verilmesine rağmen halen AK Parti'den ihraç işlemi gerçekleştirilmeyen Hasan Uzunlar, bu kez de hedefine Cumhur İttifakı üyesi MHP'lileri aldı. Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Uzunlar, "Her zaman söylerim. MHP'den ayrılan Müslüman kesim Muhsin Yazıcıoğlu ile devam ettiler. Milliyetçi kesim MHP'de kaldı. (İYİ Parti'yi kastederek) İP'e de tüm bunlardan artanlar gitti" diye yazdı. MHP'LİLER ADETA İSYAN ETTİ
MHP'den Müslümanların gittiğini, milliyetçilerin kaldığını söyleyerek bir tartışmanın fitilini ateşleyen AK Partili Hasan Uzunlar'a sosyal medya üzerinden tepkiler oldukça sert geldi. 'MHP'de kalanları Müslüman olmamakla itham ettiği' yorumları MHP'lileri adeta çıldırttı. Bazı MHP'liler ise 'Milliyetçi Müslüman olamaz mı' diye tepki gösterdi. Samsun'da Cumhur İttifakı'nda önemli bir çatlağa neden olan sosyal paylaşım nedeniyle AK Parti'den de bir özür ya da açıklamayı kamuoyuyla paylaşmadı. Atatürk'e hakaret içerikli paylaşımlarıyla bilinen Uzunlar da MHP'lilerin tepkilerine rağmen MHP'lilerden özür dilemedi. 

MÜSLÜMANLAR YAZICIOĞLU'NA GİTTİ
MHP İl Başkanlığı'nın çok sert bir açıklamayla Hasan Uzunlar'a yanıt vermeye hazırlandığı öğrenilirken, İYİ Parti de paylaşımdan nasibini aldı. İYİ Parti'yi 'İP' diye isimlendiren Uzunlar, Müslüman olanların Yazıcıoğlu'na Milliyetçi olanların MHP'de kaldığını söylerken, geride kalanların da İYİ Parti'ye katıldığını söylerken, katılımcıların Müslüman ve milliyetçi olmadığı anlamına gelen vurgusuyla tepkilerini üzerine çekti. Daha önce de Ulu Önder Atatürk için yaptığı çirkin paylaşımlarla bilinen Hasan Uzunlar'ın Pazartesi günü mecliste MHP ve İYİ Partililerce 'protesto edilmesi bekleniyor'.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Osman Temiz ile ilgili sahte belge ile mal alımı iddiasında savcılık kararını verdi

Osman Temiz ile ilgili sahte belge ile mal alımı iddiasında savcılık kararını verdi