24 Temmuz 2019 Çarşamba

HAVZA BELEDİYE BAŞKANI İKİZ'DEN KİRA VE SU BORCUNU ÖDEMEYEN KAPLICA İŞLETMECİSİNE TEPKİ

Havza Belediye Başkanı İkiz'den kira ve su borcunu ödemeyen kaplıca işletmecisine tepki

Samsun'un Havza İlçe Belediyesi Başkanı Murat İkiz, ilçede bulunan bir kaplıca işletmecisini Vakıflar Bölge Müdürlüğüne şikayet etmelerine rağmen hiç bir işlem yapılmamasına tepki gösterdi.

10 Eylül 2018 Pazartesi 16:42 GÜNCEL

Samsun'un Havza İlçe Belediyesi Başkanı Murat İkiz, ilçede bulunan bir kaplıcanın kira ve su borcunu ödemeyen bir şahıs tarafından 25 yıldır işgal edildiğini açıkladı.


Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, yaptığı açıklamada Havza ilçesinde bulunan söz konusu kaplıca işletmecisine dava açtıklarını ve bu davayı kazandıklarına dikkati çekti. 

Kaplıca işletmecisine açılan davanın Yargıtay aşamasında olduğunu da belirten Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, başta kira olmak üzere belediyelerine ve Samsun Büyükşehir Belediyesine olan su borçlarını da ödemeyen işletmeciyle ilgili Vakıflar Bölge Müdürlüğünün yaptıkları şikayetlere rağmen hiç bir işlem yapmamasına anlam veremediklerini ifade etti.

Söz konusu kaplıca işletmecisinin Havza Belediyesine 5 yılda toplam 1.460.148.50 Tl sıcak su borcu bulunduğunu bu nedenle kendisine dava açtıklarını açıklayan Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, söz konusu borcun faizleri ile birlikte yaklaşık 2.000.000 TL'yi bulduğunu vurguladı. 

Aynı şekilde şikayetçi oldukları kaplıca işletmecisinin Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı SASKİ'ye de su borcu nedeni ile mahkemelik ve icralık durumda olduğunu açıklamasında belirten Murat İkiz, konu ile ilgili şunları dile getirdi.
"Söz konusu kaplıca işletmecisi kira, soğuk ve sıcak su borçlarını ödemediği gibi, 25 yıldır adeta işgal ettiği kaplıcada uygunsuz işlerde yapmaktadır. Tüm bunları ilgili makam ve yetkili mercilere yazılı evraklarla şikayet etmemize rağmen bu işletmeci hakkında hiç bir işlem yapılmaması şaşkınlık vericidir."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da bulunan Atakum Aqua Park iki ay içinde 20 bin çocuğu ağırladı

Samsun'da bulunan Atakum Aqua Park iki ay içinde 20 bin çocuğu ağırladı