18 Şubat 2019 Pazartesi

HAVZA BELEDİYE BAŞKANI MURAT İKİZ'DEN SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BAŞKANLIĞI AÇIKLAMASI

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz'den Samsun Büyükşehir Başkanlığı açıklaması

Samsun'un Havza İlçe Belediyesi Başkanı Murat İkiz, görev verilmesi halinde Yusuf Ziya Yılmaz'dan boşalan Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı koltuğuna aday olabileceğini açıkladı.

27 Nisan 2018 Cuma 15:20 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın milletvekili aday adaylığı nedeni ile görevinden istifa etmesi ile boşalan başkanlık koltuğuna Havza İlçe Belediyesi Başkanı Murat İkiz'de görev verilmesi halinde talip olacağını söyledi. 


Yusuf Ziya Yılmaz'ın başkanlık koltuğuna Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin'in yanı sıra Çarşamba Belediyesi Başkanı Hüseyin Dündar, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Canik Belediye Başkanı Osman Genç'in isimleri de geçerken, ismi gündeme gelen bir diğer ilçe belediye başkanı olan Murat İkiz'de Samsun Kent Haber'e bir açıklama yaparak, "Görev verilmesi halinde, Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına talip olurum. Partimiz ve genel merkezimiz bu konuda bize bir görev verirse Yusuf Ziya Yılmaz başkanımızın yerine bu görevi yapabilirim." dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için belediye meclisinin önümüzdeki günlerde adayın belirlenmesi ile birlikte Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin yeni başkanını seçmesi bekleniyor. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Salıpazarı Belediye Başkanı Akgül, 19 yıl hizmet eden Yusuf Ziya Yılmaz'a teşekkür etti

Salıpazarı Belediye Başkanı Akgül, 19 yıl hizmet eden Yusuf Ziya Yılmaz'a teşekkür etti