04 Aralık 2021 Cumartesi

HDP İZMİR MİLLETVEKİLİ ÇEPNİ BİYOKÜTLE MESAJINA KOYDUĞUMUZ TAVIRDAN RAHATSIZ OLDU

HDP İzmir Milletvekili Çepni Biyokütle mesajına koyduğumuz tavırdan rahatsız oldu

HDP İzmir Milletvekili Murat Çepni, Samsun'un Çarşamba ilçesinde yapılacak Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili mesajına koyduğumuz tavrı kınadığını açıklarken bizimde kendisine elbette yeni sorularımız var

31 Mayıs 2020 Pazar 19:44 GÜNCEL

HDP İzmir Milletvekili Mrat Çepni'yi  Samsun'da yapılacak Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili mesajından Çarşambalıların rahatsız olduğunu dile getirmemiz rahatsız etti.


Samsun'un Çarşamba ilçesi Eğercili mahallesinde yapılacak Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili tartışmalar devam ederken, HDP İzmir Milletvekili Çepni'nin damdan düşer gibi İzmir'in meselelerini bırakıp Samsun'un iç meselesi ile ilgili sosyal medyadan mesaj kasması tepkilere neden olmuştu. 

HDP İzmir Milletvekili Murat Çepni, sosyal medyadan  "Tarım Havzası Çarşamba Ovası da termik santral projesiyle tehdit altında" mesajı atmıştı. Bu mesajın HDP'li İzmir Milletvekilinden gelmesi Çarşambalıların "Bizim PKK ile işbirliği yapanların desteğine ihtiyacımız yok"  tepkilerine neden olmuştu.

Askerimizi, polisimizi şehit eden PKK'yı bir kez dahi kınamayıp, Çarşamba ilçesinde yapılacak Biyokütle Santrali için İzmir'den mesaj atan HDP'li Murat Çepni'yi ise söz konusu tepkiyi gündeme getirmemiz rahatsız etti. Murat Çepni, yerel basını kara propaganda yapmakla suçlayarak bu durumu kınadığını açıkladı.

SİZİN Kİ HANGİ RENK PROPAGANDAYA GİRİYOR
Kara propaganda demişken; Sayın Murat Çepni, Biyokütle Santrali termik santral değildir. Kömürle çalışmayacak. Bu durumda sizin ısrarla yenilenebilir enerji kaynakları arasında yer alan Biyokütle Santrali için 'Termik Santral, kömürle çalışacak' demeniz hangi renk propagandaya giriyor.

TERÖRİSTLER ORMANLARI YAKARKEN NEDEN SUSUYORSUNUZ
Ve ayrıca madem çevreyi bu kadar çok düşünüyorsunuz ve madem Çarşamba Ovasını bu kadar çok önemsiyorsunuz, PKK'lı teröristlerin yaktıkları ormanlara neden ses çıkartmıyorsunuz. Çevre hassasiyetinizin olmasına saygı duyarız ancak bir tarafta PKK'lı teröristlerin ormanları yakmasına ses çıkartmayıp, diğer yandan da Biyokütle Santralini bahane ederek çevre aktivisti rolleri oynamanız çok sırıtıyor diyelim.

YALANLAR DEĞİL BİLİMSEL TARTIŞMADAN YANAYIZ
Şunu da dip not olarak ekleyelim; Bilimsel ve hukuksal olarak Biyokütle yada diğer enerji santrallerinin tartışılması, bu yatırımların çevreye vereceği zarar yada faydalarında yine bilimsel olarak raporlarla ortaya konulmasından yanayız. 

ELEŞTİRENE DE DESTEK VERENE DE FİRMAYA DA YER VERİYORUZ
Ve bu konuda Biyokütle Santrali'nin Çarşamba Ovasına yapılacak olması nedeniyle yayınlamış olduğumuz eleştirel haberlerin yanı sıra SAMÇEP'in de dile getirdiği eleştirilere sayfalarımızda sıkça yer verdik. Biz objektif yayıncılık gereği, Biyokütle Santrali konusunda eleştirene de yer veriyoruz, destek verenede..  Ve hatta söz hakkı olduğu için yatırımcı firmaya da..

SPARTAKÜS VEDAT..
Kısacası hiç bir olaya basma kalıp tavırlar ve düşüncelerle, yada ezberletilmiş ideolojik yaklaşımlarla bakmıyoruz. Keşke Spartaküs Vadat ve Pasifist Sulhi kadar bu konularda sevimli, inandırıcı ve masum olabilseniz..

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Şehit polis Atakan Arslan'ın tabutuna sarılan 3 yaşındaki kızı Eylül yürekleri dağladı

Şehit polis Atakan Arslan'ın tabutuna sarılan 3 yaşındaki kızı Eylül yürekleri dağladı