20 Nisan 2019 Cumartesi

HEDEF HALK GAZETESİ 'DEMİR BAŞKAN' BAŞLIKLI HABERİ BÜYÜK GAF OLARAK NİTELEDİ

Hedef Halk Gazetesi 'Demir Başkan' başlıklı haberi büyük gaf olarak niteledi

Samsun'da AK Parti'nin Büyükşehir Belediyesi Başkan adayının Mustafa Demir olup olmayacağı ile ilgili spekülasyon ve polemikler sürerken Haber Gazetesi'nin 'Demir Başkan' başlığı ile yayınladığı sürmanşet haber Hedef Halk Gazetesinin gündemi oldu.

21 Kasım 2018 Çarşamba 15:32 GÜNCEL

Samsun'da yayın yapan Hedef Halk Gazetesi, Haber Gazetesi'nin Mustafa Demir'in Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olacağı iddialarına ilişkin yayınladığı haberde 'Demir Başkan' başlığını kullanmasını büyük bir gaf olarak niteledi.


Eski Bakan Mustafa Demir'in Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olacağı yönünde günlerdir şehirde konuşulan ve ortaya atılan iddialar halen sürerken, Hedef Halk Gazetesi bugünkü sayısında, Haber Gazetesinin 'Demir Başkan' başlığı ile verdiği sürmanşet haberi eleştirdi. 

Haber Gazetesinin 'Demir Başkan' başlığı ile büyük bir gafa imza attığını yazan Hedef Halk Gazetesi bu durumu okuyucularına 'Haber'de Büyük Gaf' başlığı ile duyurdu. Hedef Halk Gazetesi, Haber Gazetesinin kullandığı başlık ile Mustafa Demir'in 'seçim bitti Demir başkan oldu' imajı verdiğini yazdı. Gazete yayınladığı haberde 'Demir Başkan' başlığını "Haber Gazetesi dün okuyucularını şaşırtan bir başlıkla çıktı. Demir Başkan başlığı ile Demir'in daha adaylığı açıklanmadan Büyükşehir Belediyesi Başkanı gibi duyuran gazete, seçmenleri ve muhalefeti de 'Seçim bitmeden, ön yargı' diye öfkelendirdi." ifadelerini kullandı.

Hedef Halk Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yener Cabbar ayrıca köşe yazısından yazdığı yazıda, 'Demir Başkan' başlıklı haberi eleştirerek, "DEMİR BAŞKAN' gibi bir başlık, nasıl doğmuştur, nasıl oluşmuştur, akıl sır eren bir şey değil. Kaldı ki; bugün açıklama yapılsa bile 'Dünkü Haber Gazetesinin başlığı her haliyle her açıdan 'mesleki bir intihardan' öte bir şey değildir'.. Kimse kusura bakmasın.. Herkes işini doğru yapacak.. Sonuçta 'Bu mesleğin içinde hep birlikte aynı  gemideyiz'.. Ve Samsun kamuoyu bugün 'şok yaşamıştır'.." dedi.

Öte yandan Haber Gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Osman Kara'da Mustafa Demir'in Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olacağı yönünde gazetede yayımladıkları 'Demir Başkan' başlıklı haberin arkasında olduklarını belirterek, gazetede 'Ol Haberin Hikayesi' (Köşe yazısında kullanılan hatalı Ol cümlesi  gazetenin internet sitesinde ise O Haber olarak değiştirildi) başlıklı köşe yazısında şunları dile getirdi.
"Dün bazı dostlarımız doğrudan sordular, doğrudan soracak kadar hukukumuz ya da özgüveni olmayan kimi çevreler de dolaylı olarak bir şeyler öğrenmeye çalıştılar. Hepsine aynı cevabı verdik: Haberimizin arkasındayız. Dün de arkasındaydık, bugün de arkasındayız, yarın da arkasında olacağız. Bu haberin tüm onuru mesai arkadaşlarımın varsa tüm sorumluluğu da benimdir. Ben bir basın mensubu olarak bu mesleğe adım attığım günden bu güne kadar “doğruluğuna ve ahlakiliğine” inanmadığım hiçbir habere imza atmadım. İmza attığım her haberin de sonuna kadar arkasında durdum. Bu haberin de arkasındayım. Bu haber doğru haberdir." 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Zihni Şahin SASKİ'de açıkladı: Samsun için var gücümüzle çalışıyoruz

Zihni Şahin SASKİ'de açıkladı: Samsun için var gücümüzle çalışıyoruz