24 Temmuz 2021 Cumartesi

HİKMET YEŞİLYURT, KORONAVİRÜS HASTALARI İÇİN HAVA AYRIŞTIRMA TESİSİNİ TAHSİS ETTİ

Hikmet Yeşilyurt, KoronaVirüs hastaları için hava ayrıştırma tesisini tahsis etti

Samsun'da bir süre önce vefat eden hayırsever işadamı Cemal Yeşilyurt'un oğlu Hikmet Yeşilyurt, KoronaVirüs hastaları için hava ayrıştırma tesisini Sağlık İl Müdürlüğüne tahsis etti.

09 Aralık 2020 Çarşamba 16:15 GÜNCEL

Samsun'da Yeşilyurt Demir Çelik Fabrikası Yönetim Kurulu üyesi olan iş adamı Hikmet Yeşilyurt'tan örnek davranış. Hikmet Yeşilyurt, KoronaVirüs hastaları için hava ayrıştırma tesisini bedelsiz tahsis etti.


Samsunluların 'Cemal Amca' lakabı ile tandığı merhum hayırsever işadamı Cemal Yeşilyurt'un oğlu Hikmet Yeşilyurt, pandemi sürecinde hastanelerde artan oksijen gazı ihtiyacını karşılamak için Yeşilyurt Demir Çelik Fabrikasında bulunan hava ayrıştırma tesisini Sağlık İl Müdürlüğünün kullanımına tahsis ederek takdir topladı.

Samsun Sağlık İl Müdürlüğü, Hikmet Yeşilyurt'un pandemi sürecinde yaptığı örnek davranış ile ilgili yayınladığı açıklamada, şunları dile getirdi.
"Pandemi nedeniyle sağlık tesislerimizde artan oksijen gazı ihtiyacını karşılamak için Yeşilyurt Demirçelik Grupla yapılan görüşmeler sonucunda, şirket bünyesinde bulunan hava ayrıştırma tesisi Samsun Valiliği İl Sağlık Müdürlüğümüz kullanımına bedelsiz olarak verilmiştir. Bu kararı alarak hastanelerimiz ve tedavi sürecinde bulunan hastalarımız için hayatı, yaşamı temsil eden oksijeni, sağlık tesislerimizin kullanımına sunan Yeşilyurt Demirçelik Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Yeşilyurt’a, hem bu kritik dönemde sağlığa verdiği önemli destekten dolayı; hem de milletçe zor günlerde ne kadar büyük bir güçle birlikte hareket edebildiğimizi bir kez daha gösterdiği için Samsun İl Sağlık Müdürlüğü olarak teşekkür ederiz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'daki hastanelerin KoronaVirüs doluluk oranları açıklandı

Samsun'daki hastanelerin KoronaVirüs doluluk oranları açıklandı