31 Temmuz 2021 Cumartesi

'HIRSIZ BUNLAR' DİYENLERİN RÜŞVET OLAYI İLE GÜNDEME GELMESİ İLAHİ BİR TAKDİR Mİ?

'Hırsız Bunlar' diyenlerin rüşvet olayı ile gündeme gelmesi ilahi bir takdir mi?

Kıyıda köşede, fısıltı fısıltı 'Hırsız bunlar' derken gidenlere, nasıl bir hikmetse rüşvet olayı ile geldi gidenlerin yerine gelenler.. İlahi takdir mi bu, ya da ilahi bir ceza mı!

25 Aralık 2020 Cuma 11:07 GÜNCEL
İltimas yok, zırnık yok, kimseye beş kuruş yedirmeyeceğim diyerek mangalda kül bırakmayıp efelenen yeni gelenler, ilk önce kendi yakınlarına çekti iltimasları, kıyakları.. 

Garibin gurabanın hakkını yedirmeyeceğim diyen yeni gelenler, kirasını ödeyemeyen, aş, iş bulamayan işsiz karı kocaların, yetimlerin hakkını kendileriyle gelenlere yedirdi. İltimas yoktu gerçekten.. 

'Hırsız bunlar' derken gidenlere, milyonluk daireler, koca koca düt dütler aldı yeni gelenler.. Madem oluyordu bu işler, niye öncesi olmuyordu acaba? E tabi artık musluğun, ganimetin başındalar! Ek işler, kınalar, düğünler, gölge ortaklıklar, Hacivat Karagözler ve dahası bilinmeyenler var artık.. Yürü ya eşim, dostum, yandaşım.. Karnı guruldayanların kolilerle giden bulgurla karnı duyuyor ne de olsa..

İlahi bir ceza mı, ilahi bir ikaz mı tüm bunlar!

Ya da, eski gidenlerin yüzlerine övgü düzüp, arkalarından 'Hırsız Bunlar' diyen yeni gelenlerin, burunlarının dibinde rüşvet çarkı kurulması ve bu çarkın darmadağın olup ortaya çıkması ilahi bir mesaj mıdır acaba?

Onları eleştirmenin nifak olduğunu söyleyen yeni gelenlerin, kıyıda köşede, fısıltı fısıltı kulaklara üfledikleri nifakı, gıybeti ne yapacağız şimdi? Koca şehir bağırıyor şimdi, çanak çömlek patladı.. Kılavuzu karga olanın burnu.. kurtulmaz. Tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş.. Hem kendinizi hem geminizi batırdınız, geçmiş olsun..

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 7 Yorum

Keçeli

27 Aralık 2020 Pazar 11:29

Melih efendi, BK isimli şahısın 25-30 senelik bekediye geçmişi var ,bu iş gene necaattini kattınız dedin, bu adamı başkan özelkalem üzerinden müdür yaptı .Belediye kasasından kaybolan parayı örtpas etti , işçinin ikramiyesini belediye çalışanının sosyal yardımlarını tırtıkladı ,alacaklılardan komisyon almadan ödeme yapmadı,nasıl lüx bir oto ve daire aldı tek maaşla sorun bakalım başkan necaattine hemi...

Gökbõrü atsız

27 Aralık 2020 Pazar 11:07

Cumhurbaşkanına bir bakın kızi danışman damat bakan daha sayayımmıYani balık baştan kokar

yüksel kocaman

25 Aralık 2020 Cuma 12:19

10 MİLYON KASADAN ÇIKMIŞ.BU ORGANİZE BİR İŞTİR,BAŞKAN VE EKİBİ GÖREVDEN ALINMALIDIR

Melih

25 Aralık 2020 Cuma 11:58

Keçeli bur da bile necattin demirtaşı bu olaya dahil ediyorsunuz ya bu yüzden iki yakanız bir araya gelmiyor işte açık açık herşey ortada kardeşim adam olun adam adam gibi evet bu bunu yapmış Mustafa demir bile şaşırmıştım demiştir bune cesaret artık minare çuvala sığmıyor anladınmı keçelimisin kaçelemisin neyin nesisin

Keçeli

25 Aralık 2020 Cuma 11:38

Büyük şehirdeki rüşvet olayında B.K suçludur ama esas suçlu onu bu mertebelere getirenlerde adam a zabıta memuru iken Necaattin Demirtaş tarafından özel kalem md üzerinden müdür kadrosu veriliyor ve hesap işleri müdürlüğü görevi veriliyor ne iktisat mezunu ne maliye mezunu nasıl buadama ilk adımdan sonra mustafa demir daire başkanlığı verip belediyenin kasasını teslim ediyor.Bence necaattinde , mustafada yargılanmalı ..

Ertuğrul

25 Aralık 2020 Cuma 11:12

Kısa ve net bir şey söylemek istiyorumSamsun büyük şehir belediyesineKayyum atanmalı Kayyum Kayyum diye bağıranlar şimdilerde bu olayı ört bas etme peşinde

Adem

25 Aralık 2020 Cuma 11:09

Helal olsun sana kent haber helalPeki büyükşehirin 1 milyonluk kira ödemesine nedemeli ama konu halk esnaf olunca 5 kuruş yok

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da tutuklanan daire başkanının kasasından 10 milyon TL para çıktı

Samsun'da tutuklanan daire başkanının kasasından 10 milyon TL para çıktı