26 Ocak 2021 Salı

HIZLI TREN'İN SAMSUN'DA İSTASYONUNUN YAPILACAĞI YER BELLİ OLDU

Hızlı Tren'in Samsun'da istasyonunun yapılacağı yer belli oldu

Resmi açıklama yapıldı! Samsun'da Hızlı Tren'in istasyon yeri belli oldu. Samsun-Ankara arası yapılması gündemde olan Hızlı Tren'in Samsun ayağında yer alacak istasyonun yeri açıklandı.

20 Aralık 2019 Cuma 14:15 GÜNCEL

Hızlı Tren'in Samsun'daki istasyonunun nerede olacağı belli oldu. Samsun-Ankara Hızlı Tren yatırımı kapsamında Samsun istasyonunun nereye yapılacağı açıklandı.


Samsunluların uzun bir süredir yapılmasını beklediği Hızlı Tren projesinde yeni gelişmeler yaşanıyor. Samsun-Ankara arası mesafeyi 2.5 saate düşüreceği açıklanan Hızlı Tren projesi hükümetin Samsun'a verdiği en önemli vaatler arasında yer alıyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, basın mensupları ile gerçekleştirdiği toplantıda ise Hızlı Tren ile ilgili de açıklama yaptı. Demir, Hızlı Tren'in Samsun'daki istasyon yerinin belli olduğunu söyledi. Mustafa Demir'in verdiği bilgiye göre Hızlı Tren'in Samsun'daki istasyonu Canik ilçesinde bulunan İŞGEM Merkezinin arkasında yerde yapılacak.

Hızlı Tren'in Samsun'daki geçiş güzergahları arasında ise daha önce Havza İlçesi’ne bağlı Çeltek, Paşapınarı, Mısmılağaç, Tuzla, Karageçmiş ve Bekdeğin Mahallesi’nde, Kavak İlçesi’ne bağlı Çukurbük, Kayabaşı, Doruk, Karadağ, Üçhanlar, Kuzulan, Muratbeyli, Dura, Yukarıçirişli, Aşağıçirişli, Tatarmuslu, Tabaklı, Kurşunlu, Germiyan ve Güneyce Mahalleleri’nde ve Canik İlçesi’ne bağlı Kaleboğazı, Demirci köyü ve Derebahçe Mahallesi’nde istasyonlarının yer alacağı gündeme gelmişti.
Kaynak:www.samsunkenthaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Mustafa Demir açıkladı! Çiftlik caddesi anketi sonuçlandı

Mustafa Demir açıkladı! Çiftlik caddesi anketi sonuçlandı