29 Şubat 2020 Cumartesi

HÜSEYİN DÜNDAR CHP VEKİLİ HANCIOĞLU'NUN ELEKTRİK DİREĞİ AÇIKLAMASINA YANIT VERDİ

Hüseyin Dündar CHP vekili Hancıoğlu'nun elektrik direği açıklamasına yanıt verdi

Samsun'un Çarşamba İlçe Belediyesi Başkanı Hüseyin Dündar, CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu'nun yol ortasında bulunan elektrik direği üzerinden AK Parti'yi eleştirmesine tepki gösterdi.

01 Mart 2019 Cuma 17:35 GÜNCEL

Samsun'un Çarşamba ilçe Belediyesi Başkanı Hüseyin Dündar, ilçeye bağlı Sungurlu mahallesinde yol ortasında bulunan elektrik direği önünde açıklama yapıp belediyelerini eleştiren CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu'na yanıt verdi.


Neslihan Hancıoğlu, Çarşamba ilçesine bağlı Sungurlu mahallesinde yol ortasında bulunan elektrik direği önünde açıklama yaparak, "AK Parti belediyeciliğinin resmi, Çarşamba'daki bu çirkinlik abidesidir" demişti.

Bu açıklamalara yanıt veren Çarşamba Belediye Başkanı Dündar, söz konusu mahallede belediyelerinin parke yol çalışması yaptığını, yapılan bu çalışma sonrası söz konusu elektrik direğinin yol ortasında kaldığını belirterek, "Belediye olarak söz konusu direğin yol ortasından alınması için YEDAŞ'a yazı yazdık. YEDAŞ ilçemize bağlı Sungurlu mahallesinde yol ortasında kalan bu direği kaldırmakta geçikti. Bunun nedeni de belediye olarak biz orada parka yol çalışması yaptık ve bu nedenle YEDAŞ o mahallede söz konusu direği kaldırmak için orada elektrik hatların yeniden yapacak. Belediyemizin hizmet yapmadığını söyleyen Neslihan hanım, açıklamayı yaptığı yolda belediyemiz tarafından döşenen parke taşlara baksın. Bu elektrik direğini kaldırmak belediyenin değil YEDAŞ'ın sorumluluğu. Biz hizmeti o mahalleye yaptık." dedi.

BİZ HİZMET YAPTIK..
Çarşamba ilçesi Sungurlu mahallesinde yol ortasında bulunan elektrik direğinin belediye ile ilgisi olmadığına dikkati çeken Hüseyin Dündar, sözlerini şu şekilde sürdürdü.
"Hizmet yapıldığı için yol ortasında kalan bir elektrik direğini bahane ederek belediyemizi Çarşamba ilçesine hizmet yapmamakla suçlayanlar, öncelikle 5 yıl içerisinde Çarşamba ilçesine yapılan hizmetlere baksınlar. Şayet hizmetlerimizi bilmiyorlarsa biz onlara ilçemizi gezdirerek yapılan hizmetleri gösterebiliriz. Söz konusu elektrik direğinin bulunduğu mahalleye parke yol çalışması ve doğalgaz alt yapı çalışmaları yapıldı.  Kaldı ki burası arar sokak. Eksiklikler olabilir ama YEDAŞ'ın ihmali üzerinden belediyemizin eleştirilmesi de doğru değildir. Çarşamba Belediyesi olarak ilçemize öz kaynaklarımız ile 100 milyon TL'lik hizmet yaptık. Türkiye'nin hem hizmet yapıp hem de en borçsuz ender belediyelerinden biriyiz. Sırf muhalefet yapmak için belediyemizin sorumluluğunda olmayan bir elektrik direği ile ilgili suçlanmamız ve eleştirilmemiz ucuz siyasettir." 
Kaynak: SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İYİ Parti Samsun Büyükşehir adayı Hayati Tekin: Geri kalmışlığın sebebi geçmiş yönetimler

İYİ Parti Samsun Büyükşehir adayı Hayati Tekin: Geri kalmışlığın sebebi geçmiş yönetimler