26 Nisan 2019 Cuma

HÜSEYİN DÜNDAR SIFIR BORÇ İLE ÇARŞAMBA İLÇESİNE 85 MİLYON TL'LİK YATIRIM YAPTI

Hüseyin Dündar sıfır borç ile Çarşamba ilçesine 85 milyon TL'lik yatırım yaptı

Samsun'da AK Partili bir çok belediye yılı borçlu ve kasası boşalmış bir şekilde kapatmaya hazırlanırken, Çarşamba İlçe Belediyesi Başkanı Hüseyin Dündar, 2018 yılında sıfır borç ile ilçesine 85 milyon TL'lik yatırım yaptı.

07 Aralık 2018 Cuma 13:25 GÜNCEL

Samsun'un Çarşamba İlçesi Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, sıfır borç ile 2018 yılında Çarşamba ilçesine 85 milyon TL'lik yatırım yaparak dikkatleri üzerine çekti.


Samsun'da neredeyse AK Partili tüm belediyeler borçlu, icralık yada hacizlik durumda iken, Çarşamba ilçe Belediyesi Başkanı Hüseyin Dündar'ın borçsuz bir şekilde yatırımlarını yapması büyük bir başarı olarak nitelendirildi.  

TÜRKİYE GENELİNDE İLK 5'TE
Türkiye genelinde borcu bulunmayan ve buna rağmen hizmet yapan belediyeler arasında ilk 5'inci sıralarda yer alan Çarşamba Belediyesi, Hüseyin Dündar ile birlikte bu anlamda da tarihi bir başarıya imza atmış oldu.

ÖZ KAYNAKLARI İLE YATIRIM YAPTI
Samsun'da özellikle bütünşehir yasasından sonra tüm hizmetleri Büyükşehir Belediyesinden bekleyen diğer ilçe belediyeleri gibi pasif kalmayan Hüseyin Dündar, Çarşamba ilçesine öz kaynakları ile 85 milyon TL'lik yatırım yaptı, ilçenin yollarına ise son 4,5-5 yıl içerisinde 75 milyon TL'den fazla kaynak aktararak yol çalışmalarıda gerçekleştirdi.

DÜNDAR'DAN ÖNCE 30 MİLYON TL'DEN FAZLA BORÇ VARDI
Çarşamba İlçe Belediyesinin Hüseyin Dündar'dan önce 30 milyon TL'den fazla borcu bulunurken, Dündar'ın görev yaptığı süre içerisinde belediyeyi borçsuz hale getirmesi ve borçlanmadan da yatırımlarını hayata geçirmesi, borçlu ve hacizlik durumda olan diğer belediyelere de örnek oldu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Zihni Şahin Samsun'un geleceği kurtuluşu tarımsal sanayide açıklaması yaptı

Zihni Şahin Samsun'un geleceği kurtuluşu tarımsal sanayide açıklaması yaptı