25 Eylül 2021 Cumartesi

İBB'NİN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ OTOPARKININ TAHLİYESİ KARARINA MAHKEME İHTİYAT TEDBİR KOYDU

İBB'nin 15 Temmuz Demokrasi Otoparkının tahliyesi kararına mahkeme ihtiyat tedbir koydu

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin, 15 Temmuz Demokrasi Otoparkının tahliye edilmesi ile ilgili aldığı karara İstanbul 20. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından ihtiyati tedbir kararı konuldu.

06 Ağustos 2019 Salı 12:35 GÜNCEL

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde 23 Haziran yerel seçimlerinde Ekrem İmamoğlu'nun belediye başkanı olması sonrası 15 Temmuz Demokrasi Otoparkının tahliye edilmesi ile ilgili alınan tahliye kararına yapılan itiraz sonucu ihtiyati tedbir kararı alındı.


Uluslararası Trakya ve Anadolu Otobüsçüler Derneği ile Avrasya Terminal İşletmeleri Anonim Şirketi, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin aldığı tahliye kararına itiraz etti. 

İstanbul 20. Asliye Hukuk Mahkemesi, belediyeden davaya konu olan işlemin dayanağı oluşturan bilgi ve belgelerin istenmesine hükmetmişti. Devir kararının uygulanmasıyla telafisi güç zararlar oluşacağı gerekçesiyle “davalı idarenin savunması ve ara kararı cevabı alınıp ya da savunma ve ara karara cevap verme süresi geçip yeni bir karar verilinceye kadar dava konusu işlemin durdurulmasına” karar verilmişti.

Ardından İstanbul 3. İdare Mahkemesi, Esenler Otogarı'nın otopark bölümünün İSPARK'a devrinin durdurulması kararını reddetmişti. Buna göre otogarın İSPARK'a devri gerçekleşecekti.

GALİP ÖZTÜRK PES ETMEDİ
Avrasya Terminal İşletmeleri AŞ ile Uluslararası Trakya ve Anadolu Otobüsçüler Derneği'ne otogarı tahliye etmeleri için tebligatta bulunuldu. İstanbul 20 Asliye Hukuk Mahkemesi, Esenler Otogarı'nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki İSPARK'a devrini durdurdu.

Galip Öztürk’ün Şirketi belediyenin tahliye kararına karşı ihtiyati tedbir kararı aldırdı. Dava sonuçlanana kadar tahliye vb. (Yıkım, otopark devri vs) kararlar durdurulmuş oldu...

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yılmaz Hocaoğlu'ndan yeni partide görev alacağı iddialarına dikkat çekici mesaj

Yılmaz Hocaoğlu'ndan yeni partide görev alacağı iddialarına dikkat çekici mesaj