28 Mayıs 2020 Perşembe

İLKADIM BELEDİYE BAŞKANI ERDOĞAN TOK: HER EV BİR FABRİKA OLACAK KADINLAR EVDE PARA KAZANACAK

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok: Her ev bir fabrika olacak kadınlar evde para kazanacak

Samsun'da İlkadım Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı adayı Erdoğan Tok, Her ev bir fabrikaya dönüşecek projesini kadınlara tanıtarak, "Her ev bir fabrikaya dönüşecek kadınlar üretecek, aile ekonomisi büyüyecek" dedi.

19 Mart 2019 Salı 21:59 GÜNCEL

Samsun'da Cumhur İttifakı Adayı ve İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Acem Tekkesinde bir araya geldiği kadınlara, Her Ev Bir Fabrika Olacak projesini anlattı, İlkadım ilçesinde kadınların bu proje ile evinde üreterek para kazanacaklarını söyledi.


İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Devletimiz de kolaylıklar sağlıyor. Üretim yapan kadınlar hem esnaf sayılıyor hem vergi vermiyor hem de sigortalı olup emeklilik imkanına kavuşuyor. “ dedi.

İlkadım’ın geleceği için vizyon projeler üreten Cumhur İttifakı Adayı İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, girişimci kadınları ve  ev hanımlarını unutmadı.

“BU PROJEYLE KADINLAR KAZANACAK”
Cumhur İttifakı Adayı İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, iş kurmak ve ekonomik kazanç elde etmek isteyen girişimci kadınlara ve ev hanımlarına evden para kazanmalarını sağlayacak  “Her Ev Bir Fabrika Olacak” sloganıyla projeler hazırladı. Her Ev Bir Fabrika sloganıyla e-ticaret internet alış veriş merkezi (AVM) özellikle ev kadınları tarafından tercih edilen evden para kazanmanın yollarına rehber olacak.

“HER EVİN BACASI TÜTECEK”
Kadınların üretimde ve çalışma hayatında yer alması sosyal yaşamın gereği olduğunu söyleyen Cumhur İttifakı Adayı İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “ Evde para kazanmak herkesin hayali. O toplum daha üretkendir. Günümüzde insanımız istediği saatte, istediği zaman aralığında yapılacak işler arıyor. Özellikle ev kadınları evden oturduğu yerden aile bütçesine katkı sağlayacak işlere yoğunlaştı. Biz belediye olarak bu işlerin alt yapısını oluşturarak organizasyonunu biz sağlayacağız. Proje kapsamında, kadınlar, ev hanımları, evlerinde üretim yaparak ekonomik kazanç elde edebilecek. Her Ev Bir Fabrika sloganıyla e-ticaret internet alış veriş merkezi projemiz, toplumun inşasının en önemli yapı taşı olan kadınların ekonomik olarak da güçlü olması amacıyla hazırlanan bir projedir.” dedi.“DEVLETTE KOLAYLIKLAR SAĞLIYOR”
Devletin de evde kendi imkanlarıyla üretim yapan bayanlara kolaylıklar sağladığına dikkat çeken Cumhur İttifakı Adayı İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “ Evde kendi imkanlarıyla üretim yapan kadınlar hem esnaf sayılıyor hem vergi vermiyor hem de sigortalı olup emeklilik imkanına kavuşuyor. Üstelik primlerini 24 gün ödeyip 30 gün üzerinden sigorta ile emeklilik hakkına da kavuşuyor. “Esnaf Muaflığı' ev kadınları için de büyük bir avantaj getiriyor. Bizim “Her Ev Bir Fabrika” sloganıyla e-ticaret internet alış veriş merkezi projemizle on binlerce girişimci kadın ve ev hanımı evde üreteceğini belediyemiz organizasyonunda sayarak kazanç sağlayacak.” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin: Atakum'da Cumhur İttifakına destek tam

Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin: Atakum'da Cumhur İttifakına destek tam