23 Temmuz 2019 Salı

İLKADIM BELEDİYE BAŞKANI ERDOĞAN TOK HZ. ÖMER CAMİSİNDE KUR'AN OKUDU

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok Hz. Ömer Camisinde Kur'an okudu

Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesi Başkanı Erdoğan, Adalet Mahallesinde yapılan Hz. Ömer Camisinde Kur'an kursuna gelen yaşlı bir kadın ile birlikte Kur'an okudu.

20 Mart 2018 Salı 17:12 GÜNCEL

Samsun'un İlkadım İlçe Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Adalet mahallesinde yapımı devam eden Hz. Ömer Camisine giderek incelemelerde bulundu.


İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Adalet Mahallesinde yapımı süren Hz. Ömer Cami'sinde Kur'an Kursu ve kreşi ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Erdoğan Tok'a İlkadım İlçe Müftüsü Hasan Başoğlu ve Adalet Mahallesi Muhtarı ve Hz. Ömer Camii Derneği Başkanı Kadir Durğut’un eşlik etti.

ADALET MAHALLEMİZİN İHTİYACINA CEVAP VERECEK

Uzun zamandır inşaat sürecinin devam ettiği camide sona yaklaşılmasının sevindirici olduğunu belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok  “Adalet Mahallemizin cami ihtiyacına büyük ölçüde çözüm olacak Hz. Ömer Camii’nde İlçe Müftümüz Hasan Başoğlu ile son aşama için istişarede bulunduk. İlkadım Belediyesi olarak ilçemiz sınırlarındaki tüm camilerimiz ve mescitlerimizde mutlaka bir hizmetimiz bulunmakta. Örneğin bakım onarım, çevre düzenlemesi, boya badana işleri, çatı onarımı, kilitli parke taş döşeme çalışması, ağaç budama, peyzaj düzenlemeleri, kamelya ve bank montajı olmak üzere, 4 yılda toplam 2,5 milyon TL yatırım yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Bu da şahsım ve belediyemiz adına gurur vericidir. Hz. Ömer Camii ziyaretimizle hem inşaatın son aşamasında gerekli ihtiyaçları görmüş hem de mahalle sakinlerimizle bir araya gelmiş olduk. İlkadım Belediyesi olarak yapmamız gereken ney ise bundan önce olduğu gibi bundan sonra da hiç tereddüt etmeden yapmaya hazırız” diye konuştu.

“KURAN KURSU VE KREŞ ÖRNEK BİR ÇALIŞMA OLMUŞ”

Hz. Ömer Camii’nin hizmete açılan bölümlerinde mahalle sakinlerinin faydalandığı Kuran kursu ve kreşi de ziyaret ederek kursiyerler ve çocuklarla yakından ilgilenen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok; “Birçok kısmının belediyemizce yapıldığı bu alan diğer camilerimiz içinde örnek teşkil etmelidir. Mahalle sakinlerinin gönül rahatlığı içerisinde çocuklarını teslim edebildikleri ve her yaştan hanım kardeşimizin Kuran-ı Kerim eğitimi alabileceği nezih bir ortam var. Bu ortamların cami bünyesinde ve müftülük gözetiminde olması da önemli bir konudur. Bu nedenle Hz. Ömer Camii içerisinde bulunan Kuran kursu ve kreş örnek bir çalışma olmuş. Emeği geçen herkese İlkadımlı kardeşlerim adına teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da terör propagandası yapan jandarma er, adli kontrol ile serbest kaldı

Samsun'da terör propagandası yapan jandarma er, adli kontrol ile serbest kaldı