15 Kasım 2019 Cuma

İLKADIM BELEDİYE BAŞKANI ERDOĞAN TOK, SANAT SOKAĞINI YENİDEN CANLANDIRACAKLARINI AÇIKLADI

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Sanat Sokağını yeniden canlandıracaklarını açıkladı

Samsun'da İlkadım İlçe Belediyesi Başkanı ve Cumhur İttifakı adayı Erdoğan Tok, Türkiye'nin ilk Sanat Sokağını 31 Mart seçimlerinden sonra yeniden canlandıracaklarını açıkladı.

10 Mart 2019 Pazar 18:01 GÜNCEL

Samsun'da 1989 yılından itibaren Sanat Sokağı olarak bilinen sokağın yeniden canlandırılacağını açıklayan İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok, "Türkiye'nin ilk sanat sokağı ünvanına sahip bu sokağı yeniden canlandıracağız" dedi.


1989 yılında Samsun Eski Belediye Başkanı Rahmetli Muzaffer Önder zamanında kurulan, yıllar boyunca sanatın ve gençliğin Samsun'daki adresi olmuş, onlarca ressamı müzisyeni şairi yazarı misafir etmiş Türkiye'nin ilk Sanat Sokağı yeniden canlandırılacak. 

Cumhur İttifakı Adayı İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Bir zamanlar kültür ve sanat faaliyetlerinin yapıldığı Türkiye’nin ilk Sanat Sokağı ünvanına sahip Samsun Sanat Sokağını yeniden canlandıracaklarını söyledi. 

“YAPTIK YİNE YAPARIZ” 
İlkadım’da 5 yılda 255 milyon yatırım yaptıklarını söyleyen Cumhur İttifakı Adayı İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “ 20 yılda yapılan hizmetten daha fazlasını son 5 yılda yaptık. Çıraklık ve kalfalık dönemini geride bıraktık. Ankara’daki bürokratik dönemden de tecrübe edindik. Şimdi 2019-2024 projelerimizle ustalık dönemimizde 46 projemizle hep birlikte güçlü adımlarla geleceğe yürüyeceğiz. Kazanan halkımız olacak. Kazanan İlkadım olacak.” dedi.

“TÜRKİYE’NİN İLK SANAT SOKAĞI YENİDEN AÇILACAK”
Kültür ve sanat faaliyetleri ile Türkiye’nin ilk Sanat Sokağı ünvanına sahip Samsun Sanat Sokağını yeniden canlandıracaklarını söyleyen Cumhur İttifakı Adayı İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “30 yıl önce Samsun Eski Belediye Başkanı  rahmetli Muzaffer Önder abimizin zamanında Kale Mahallesi 23 Nisan Ortaokulu arkasında sanat aşkıyla kurulan sanatın ve gençliğin adresi olan onlarca ressamı müzisyeni şairi yazarı misafir etmiş Türkiye'nin ilk Sanat Sokağını yeniden diri hale getireceğiz. Bir  zamanlar sanatın aktığı bu sokakta, Samsun tarihini anlatan fotoğraflar, resimler, çocuklar için yüz boyama, palyaço ve çeşitli etkinlikler,şehir müzisyenlerinin canlı müzik resitalleri, unutulmuş yerel sanat ve zanaatların sergileri ile o eski ruhu yeniden yakalayacağız” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Cumhur İttifakı Samsun adayı Mustafa Demir: Samsun Fuarı yapılacak, ticaret canlandırılacak

Cumhur İttifakı Samsun adayı Mustafa Demir: Samsun Fuarı yapılacak, ticaret canlandırılacak