25 Eylül 2021 Cumartesi

İLKADIM BELEDİYE BAŞKANI NECATTİN DEMİRTAŞ İŞÇİLERİN ÜCRETSİZ İZNE ÇIKARTILMASI İLE İLGİLİ KONUŞTU

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş işçilerin ücretsiz izne çıkartılması ile ilgili konuştu

Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş, belediyenin içinde bulunduğu mali sorunlar nedeni ile işçilerin ücretsiz izne çıkartılması ile ilgili Samsun Kent Haber'e bir açıklama yaptı.

28 Temmuz 2019 Pazar 15:00 GÜNCEL

Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş, işçilerin ücretsiz izne çıkartılması ile ilgili konuştu.


31 Mart seçimlerinde İlkadım Belediye Başkanı seçilen Necattin Demirtaş, belediyenin içinde bulunduğu mali sorunları göreve başladığı haftalarda açıklamış, belediyenin 254 milyon TL borcu bulunduğunu kamuoyuna duyurmuştu. 31 Mart seçimlerinin üzerinden geçen zaman içerisinde personel maaşlarını ödemekte zorlanan İlkadım Belediyesinde soruna çözüm olarak işçilerin bir kısmının ücretsiz izne çıkartılması gündeme gelmişti.

ÜCRETSİZ İZİN MESELESİ ŞUAN YOK
İlkadım Belediyesinde işçilerin ücretsiz izne çıkartılması ile ilgili şuan için uygulanan bir karar olmazken, bazı basın yayın organlarında ise bu mesele belediyede ki işçilerin ücretsiz izne çıkartıldığı yönünde gündeme getirildi. Konuyla ilgili Samsun Kent Haber'e bir açıklama yapan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, işçilerin ücretsiz izne çıkartılması ile ilgili şuan uygulanan bir kararın olmadığına dikkati çekti.

BENDE İSTEMİYORUM AMA DURUM ORTADA
Belediyenin içinde bulunduğu ekonomik sorunların ortada olduğunu kaydeden Necattin Demirtaş, "Bizde işçilere ücretsiz izin verilmesine yada işten çıkartılmasına meraklı değiliz. Ancak durum ortada. İller Bankasından gelen paylar memur maaşlarını bile karşılamaya yetmiyor. Belediyeyi bu duruma ben getirmedim. Halkımız bu durumu düzeltmemiz için bize 31 Mart seçimlerinde görev verdi. Biz de bu görevi yerine getirmek ve belediyenin içinde bulunduğu mali sorunları çözmek için çabalıyoruz. İşçi maaşının yarım ödenmesi, işçinin ücretsiz izne çıkartılmasını bende istemiyorum. Fakat yapabileceğimiz başka bir şey yok" dedi.

HAK KAYBI OLMAYACAK
İlkadım Belediyesinde Kurban Bayramından sonra bir kısım işçiyi ücretsiz izne çıkaratacaklarının altını çizen Necattin Demirtaş, bu konuda hiç bir işçinin hak kaybının olmayacağını vurgulayarak, Samsun Kent Haber'e şu açıklamalarda bulundu.
"Hiç bir işçinin hak kaybı olmayacak. Ücretsiz izin meselesi ile ilgili şuan bir hazırlığımız var. Burada ücretsiz izne çıkartılacak işçilerle ilgili hiç kimseye ayrıcalık tanınmayacak.  Düşüncemiz, işçilerimizi gruplar halinde 15 gün ücretsiz izne çıkartmak. Bunu da Kurban Bayramından sonra uygulamayı planlıyoruz. Ancak şuan için belediyede işçilerin ücretsiz izne çıkartılması söz konusu değil. "
(Har Hakkı saklıdır)

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Erhan Usta, Ali Babacan'ın kuracağı yeni partiye geçecek mi sorusu üzerine bir analiz

Erhan Usta, Ali Babacan'ın kuracağı yeni partiye geçecek mi sorusu üzerine bir analiz