24 Temmuz 2021 Cumartesi

İLKADIM BELEDİYE BAŞKANI NECATTİN DEMİRTAŞ MARKET İDDİASINA ÇOK SİNİRLENDİ

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş market iddiasına çok sinirlendi

Samsun'un İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, 31 Mart yerel seçimlerinde kendisine finansal destek verdiği iddia edilen bir market zincirinden seçim sonrası belediyeye 1 milyon liralık gıda alımı yapıldığı yönünde ki iddiaya çok sinirlendi.

16 Ekim 2019 Çarşamba 00:48 GÜNCEL

Samsun'un İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, seçimde kendisine finansal destek verdiği gündeme gelen bir market zincirinden seçim sonrası 1 milyon liralık gıda alımı yapıldığı yönünde ki iddiaya, "Bu iddiayı ortaya atanlar erkeklerse karşıma çıksınlar" diyerek tepki gösterdi.


İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'a yerel seçimde finansal destek verdiği ileri sürülen bir market zincirinden belediyenin seçim sonrası gıda alımı yaptığı iddia edildi. İddiaya göre İlkadım Belediyesine bağlı Ihlamur Kafe'ye Demirtaş'ın seçim masraflarını üstlendiği gündeme gelen bir market zincirinden, seçim sonrası 1 milyon liralık gıda alımı yapıldı. Söz konusu market zincirinden belediyenin şirketi üzerinden gıda alımlarının gerçekleştirildiği, söz konusu marketin ise 31 Mart seçimlerinde Demirtaş'a finansal desteklerde bulunduğu ileri sürüldü.

Şok iddia Gazete Gerçek'te gündeme gelirken haber imza atan Tolga Birgücü İlkadım Belediyesi’nin işletmeciliğini yürüttüğü İlkadım ilçesi Baruthane Mahallesi Anadolu Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Ihlamur Cafe’ye, bir marketler zincirinden 5 ayda 1 milyon liralık alım yapıldığı iddiasını gazetenin manşetine taşıdı.

Gazete Gerçek'ten Tolga Birgücü'nün haberine göre belediyeye konuyla ilgili inceleme yapmak için müfettişler ve bir de İYİ Parti’den üst düzey görev yapan bir siyasinin Samsun’a gelerek olayı soruşturacağı ileri sürüldü. 

TEPELERİNE BİNERİM
Gazete Gerçek'te gündeme gelen iddialara yanıt veren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Belediye başkanı mal alımlarını kontrol edecek diye bir şart yok. Bunu belediyede ilgili birim yürütür. Böyle bir şey kesinlikle söz konusu değildir. Bunu söyleyen art niyetlidir. Böyle bir şey söz konusu değil. Varsa da inceler bunu yapan kişilerin tepesine çökerim. Bu iddiaları ortaya koyanlar, erkeklerse karşıma çıksınlar. Böyle saçma saçma sapan bir şey olabilir mi? 5 liralık mal 10 liraya alınamaz, böyle bir şey olmuşsa da, bu işi yapanların omuzuna çöker, tepesine binerim. Belediye, kamu yararını göz etmekle yükümlüdür. Malını neresi uygunsa alır, bu a firma da olur, b firma da olur. Önemli olan halkın yararına olup olmadığıdır. Yani adı ne olursa olsun, hangi firmadan alırsanız alın, halkın yararına ise mal alımında mahsur yoktur. Burada kamu kaynağının haksız yere kullanılmasının önüne geçilmesi esastır” şeklinde konuştu.

AK PARTİLİ FİRMADAN ALINCA SIKINTI OLMUYOR DA…
Belediyenin mali durumundan vaziyet çıkartılmak istendiğini düşündüğünü ifade eden Necattin Demirtaş, açıklamasının devamında ise şunları dile getirdi.
"Ihlamur Kafe, burası sonuçta ticaret yapan bir birimdir. Bunu söyleyenin alnını karışlarım ben. AK Partili bir firmadan alınca sıkıntı olmuyor, başka firmadan alınca mı sorun oluyor? Yazık, günah. Mesnetsiz söylemlerle halkı yanıltmak isteyen bu art niyetli insanlara inanılmaması gerekiyor."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

mehmet y

19 Kasım 2019 Salı 09:34

bu tiçaret daha öncede oldugunu duymuşdum 2014 secimlerinden önce yine sayın dimirtaş döneminde soğan patetes dükkan gibi gösterilip bir depodan alınmışdı ozamanlar da ise tam karşısındaki marketin cıkmışdı hada birtanede tranportur araçla ilkadım bld yesine cay şeker meyve suyu kısacasın bu kişi sayın demirtaşın olmazsa olmazlarından diye söyleniyordu olabilir olmaz demiyorum pazar eski yerine geldiyse demekki bu kişi iş ortamını iyi biliyor nerede nezan neyapacagını biliyor diye düşünüyo

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da bazı belediye meclis üyeleri iş vaadi ile vatandaştan para alıyor iddiası

Samsun'da bazı belediye meclis üyeleri iş vaadi ile vatandaştan para alıyor iddiası