25 Eylül 2021 Cumartesi

İLKADIM BELEDİYE BAŞKANI NECATTİN DEMİRTAŞ SOMUNCU BABA GİBİ

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş Somuncu Baba gibi

Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş, cebinde parası olmayanlar için Askıda Yemek, sokakta kalanlar için ise Kimsesizler Evi projesini hayata geçireceklerini açıkladı.

24 Kasım 2019 Pazar 20:22 GÜNCEL

Samsun'un İlkadım İlçe Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, kimsesizlere ev, cebinde parası olmayanlar için Askıda Yemek gibi sosyal sorumluluk projeleri ile Somuncu Baba'yı aratmıyor.


31 Mart yerel seçimlerinde İlkadım Belediye Başkanı seçilen Necattin Demirtaş, seçim sonrası özellikle sosyal sorumluluk projelerine ağırlık vereceklerini belirterek, bu kapsamda 6 yıl önce belediye başkanı olduğu dönemde başlattığı üniversite öğrencileri için ücretsiz Çorba Ekmek ve yoksullar için Askıda Ekmek projelerinin devam edeceğini bununla birlikte cebinde parası olmayanlar için de Askıda Yemek projesini hayata geçireceklerini söyledi.

Askıda Yemek projesi ile ilgili, "Askıda Yemek uygulamasını cebinde parası olmayan insanlar için hayata geçireceğiz. Lokantalarla anlaşarak cebinde parası olmayan insanların yemek yemelerini sağlayacağız. Bu projeye SMS'ler ile halkımızıda dahil etmeyi düşünüyoruz" diye konuştu.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Sosyal sorumluluk projesi kapsamında ayrıca Kimsesizler Sığınma Evi'ni de hayata geçirerek sosyal bir yaraya merhem olacaklarını söyledi.

Kimsesizler Sığınma Evi projesini İlkadım ilçesinde sokakta kalan, karda kışta barınacak yer bulamayan evsiz insanlar için hayata geçireceklerini vurgulayan Necattin Demirtaş, bu proje ile ilgili verdiği bilgide ise şunları dile getirdi.
"Kimsesizler Evi, sosyal belediyecilik anlamında da bir ilk olma özelliğini taşıyacak. Burada barınacak olan evsizlerin yiyecek ve giysi ihtiyaçları ücretsiz karşılanacak. Kışlık ve yazlık giyecek ihtiyaçları Sosyal Yardım Müdürlüğünce Hayır Çarsı ile hayırsever vatandaşların verdiği giysi yardımları ile karşılanacak. Bu yapacağımız yapı ile psikolojik, ekonomik veya sosyal durumundan dolayı belirli bir ikamet yeri olmayan ve soğuk kış aylarında sokakta veya terk edilmiş mekânlarda yaşayan vatandaşlara barınma, beslenme, sağlık ve ayni yardımlar ile hayata tutunmalarını sağlayacağız. Vatandaşlarımız gördükleri evsizleri, Alo:153 hattına bildirmeleri halinde Zabıta ekipleri tarafından bulundukları yerden araçlarla alınarak misafir edilecekler. Kimsesiz vatandaşlarımız buradan hiçbir ücret vermeden yatacak yemek ihtiyaçlarını karşılayacak aynı zamanda dışarıda gezmelerine olanak sağlayacak sistem ile kayboldukları takdirde üzerlerine takılan GPS takip sistemi ile bulundukları yerden alınarak tekrar sosyal yaşam alanlarına götüreceğiz. Gayemiz ilçemizdeki kimsesiz sahipsiz vatandaşlarımıza yardımcı olmak."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

Ahmet

26 Kasım 2019 Salı 09:34

Baba dedik isci babasi dedik babayi aldik evde kuru ekmek yiyoz maaslar yok ilk iscilerin evinden baslayin corba dagitmaya baskanim

Ismail

26 Kasım 2019 Salı 08:37

Guzel proje sayin baskan tebrik ederim ederimde o zaman ilk belediye iscilerinizden baslayinn herkez madur aylardir 1000 lira maas ala ala perisan oldu iscileriniz yazik degilmi kira var elektik su odemeler okul masraflari artik iscilere icraa kagitlari gelmeye baslamis Yazik gunahtir ya

Samsunlu

24 Kasım 2019 Pazar 21:16

Başkanım işçilerinizin cebinde para yok ne zaman son vericeksiniz yarım maaş düzenine çalışanınız ne zaman tam maaş görecek.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yüksel Yıldırım Yılport Samsunspor ile ilgili gündem yaratacak açıklamalarda bulundu

Yüksel Yıldırım Yılport Samsunspor ile ilgili gündem yaratacak açıklamalarda bulundu