17 Mayıs 2021 Pazartesi

İLKADIM BELEDİYE BAŞKANI NECATTİN DEMİRTAŞ'TAN YENİ DANIŞMANLAR AÇIKLAMASI

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'tan yeni danışmanlar açıklaması

Samsun'da İlkadım İlçe Belediyesinde 5 yeni başkan danışmanın göreve başladığının gündeme gelmesi sonrası açıklama yapan Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Ben danışman falan almadım, Kendilerine danışman diyorlarsa ben bir şey diyemem" diyerek şaşkınlık yarattı.

30 Eylül 2020 Çarşamba 13:29 GÜNCEL
Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesinde 'Danışmanlık' kadrosu olmamasına rağmen asıl meslekleri çaycı, berber, şoför emeklisi olan 5 ismin, belediyede 'Başkan Danışmanı' olarak göreve başladıkları gündeme gelirken ve söz konusu 5 ismin de belediyede tebrik ziyaretlerini kabul ettikleri bilinirken, belediye başkanı Necattin Demirtaş'ın konuyla ilgili yaptığı açıklama pes dedirtti.

BAŞKAN DANIŞMAN ALMADIM DEDİ AMA..
Başkanlığını yaptığı belediyede, 5 kişinin kendilerini 'Başkan Danışmanı' olarak tanıtması ve göreve başladıklarını ilan etmesinden bi haber olan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 5 danışman aldığı bilgisinin doğru olmadığını savundu. 

DANIŞMAN DEĞİLLER FAKAT BELEDİYEDE TEBRİKLERİ KABUL EDİYORLAR
Başkan Demirtaş'ın doğru olmadığını söylediği sözde yeni danışmanların ise, İlkadım Belediyesinde bulunan makam odalarında, sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşların kendilerine yaptıkları ziyaretlerde tebrikleri kabul etmesi ise ortaya traji komik bir tablonun çıkmasına neden oldu.

Samsun Gazetesinden Merve İlhan'ın haberine göre, 5 yeni danışman konusu ile ilgili konuşan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,  "Ben danışman falan almadım. Bu iddiaların doğruluk payı yoktur. İnsanlar kendilerine danışman diyorsa ben bir şey diyemem" dedi.

Başkan Demirtaş'ın, belediye tebrik ziyaretlerini kabul eden ve kendilerini danışman olarak tanıtan 5 isim ile ilgili suç duyurusunda bulunmak yerine "Kendilerine danışman diyorlarsa ben bir şey diyemem" demesi de olay kadar şaşkınlık yarattı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

yüksel

12 Aralık 2020 Cumartesi 17:43

çok ilginç..

Kasım

30 Eylül 2020 Çarşamba 15:26

Yazık günah.O adamlar oraya kendileri mi oturdu.Bu açıklama ile Başkan Danışmanı olarak göreve başlayan kişilerin ne personel de karşılığı olur nede temsil ettikleri kitlelerde karşılığı olur.Talihsiz bir açıklama olmuş.

Eskilerden

30 Eylül 2020 Çarşamba 15:08

Klasik Necattin DEMİRTAŞ hareketi.Hersey bilgisi dahilindedir ama iş açığa çıkınca benim haberim yoktur der.Tecrube ile sabittir.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Necattin Demirtaş yalanlıyor kendilerine danışman diyen isimler tebrikleri kabul ediyor

Necattin Demirtaş yalanlıyor kendilerine danışman diyen isimler tebrikleri kabul ediyor