17 Mayıs 2021 Pazartesi

İLKADIM BELEDİYESİ 198 KAHVEHANE ESNAFINA 500 TL NAKİT DESTEĞİ VERECEK

İlkadım Belediyesi 198 kahvehane esnafına 500 TL nakit desteği verecek

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, pandemi nedeniyle kapalı olan 198 kahvehane esnafına 500 TL nakit desteği vereceklerini açıkladı. İlkadım ilçesinde, alınan karar ile 198 esnafa toplam 99 bin lira destek verilecek.

28 Nisan 2021 Çarşamba 17:29 GÜNCEL

Samsun'un İlkadım İlçe Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, kapalı olan 198 kahvehane esnafına toplam 99 bin lira maddi destek vereceklerini açıkladı.


Samsun'da İlkadım İlçe Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, pandemi nedeni ile kapalı durumda olan 198 kahvehane esnafına 500 TL maddi destek sağlama kararı aldıklarını duyurdu.

lkadım Belediyesi pandemi sürecinde zor günler geçiren esnafa destek vermeye devam ediyor. Ülke genelinde örnek proje ve çalışmalarla adından söz ettiren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, İlçe genelindeki kahvehane sektöründe faaliyet gösteren esnafa pandemi nedeniyle yaşadığı ekonomik sıkıntıları hafifletecek yeni bir destek kampanyası başlattı.

Zorlukları beraber paylaşalım dayanışması ile esnafa destek kampanyası başlatan İlkadım Belediyesi, kahvehane  sektöründeki esnafa nakit para desteği sunacak.270 sayılı encümen kararı doğrultusunda karara bağlanan 500 TL nakit desteğinden Sosyal Yardım Müdürlüğü tarafından tespit edilen ,meslek odasında kaydı ve kahvehane işyeri ruhsatını bulunan 198 işyeri yararlanacak. Kahvehane ruhsatı olup oyun oynatmayan çay ocağı gibi hizmet veren kişiler ise çay ocağı işletmeciliği olarak değerlendirilerek yapılacak yardımlardan muaf tutulacak.

Yapılacak destek kampanyası hakkında bilgi veren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) salgınında iş yeri kapanan kahvehane esnafımıza 500 lira destek verme kararı aldık. Salgınının başladığı Mart ayında itibaren ilçemizde her alanda örnek  çalışma dayanışmalara imza attık. Bu dayanışma ruhuyla depremzede yurttaşlarımınız yarasını hep birlikte sardık. Biz imece kültürünü atalarımızdan öğrendik. Bu kadim kültürün temelinde zaten dayanışma ruhu var. Şimdi bir kez daha esnafımız için harekete geçmemiz gerekiyor. Birbirimize ne kadar sahip çıkarsak o kadar güçlüyüz. Biz belediye olarak bu sürecin başından beri elimizden gelen desteği gösterdik. Bugün de sorunlarının çözümüne küçük de olsa bir katkımız olsun düşüncesiyle böyle bir destek kararı aldık. Çorbada tuzumuz olsun istedik. Hayatı birlikte paylaşacağız, ihtiyacı olanın yanında olmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

yorumcu

05 Mayıs 2021 Çarşamba 15:36

arkadaşlar başkanın danışmanı kahveciya onlara var anlamadınızmı bu kadar cahil olmayalım seçimde milleti işe alcam diye kandırdı şimdide diyorki elimizden geleni yapıyoruz ne yapmış bir anlatsın personele idari izin bile vermiyor saah on akşam dört diye personeline bunu yapan size ne yapmaz

Beyza

02 Mayıs 2021 Pazar 11:02

Benim butiğim var pandemiden mağdurum arkadaşımın cafesi var hep maduruz kapalıyız başkan 198 tane kahveciyi esnaf olarak ve madur larak kabul ediyorbizi etmiyor kahveci dışarı çay kahve meşrubat tost satıyor Para kazanıyor bize niye yardım yok seçimlergelince gelirsin ayağımıza necaatin bu sefer avcunu yalaaaaa...

Mağdur kadir

30 Nisan 2021 Cuma 11:29

Ramazan bitti yardım paketi dağıttıracan başkan, yok kahveci esnafına yardımyok müzisyene yardım evlerde yemek pişmiyor tencere kaynamıyor vereceğin bir koli sen hala reklamını yap mağduru düşünme. Her zamanki gibi borç ödüyom borcum var deyi ağla. Boşa maaş verdiklerinle çalıştırmadıklarından bahsetme ağlayıp durma yüksek maaşlı danışmanların sana yol gösterir..

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Galip Öztürk, hayata geçireceği yeni projesi için çok yakında dedi

Galip Öztürk, hayata geçireceği yeni projesi için çok yakında dedi