27 Ekim 2021 Çarşamba

İLKADIM BELEDİYESİ 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMINI ZAFER KONVOYU İLE KUTLAYACAK

İlkadım Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramını Zafer Konvoyu ile kutlayacak

Samsun'da İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, 30 Ağustos Zafer Bayramının 99'uncu yıl dönümünü kutladı, bugün yapacakları Zafer Konvoyuna Samsunluları davet etti.

30 Ağustos 2021 Pazartesi 13:49 GÜNCEL

Samsun'da İlkadım Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramının 99'uncu yıl dönümünü bugün saat 16:00'da başlayacak Zafer Konvoyu ile kutlayacak.


İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, 30 Ağustos mesajında ” Milli Kurtuluş Savaşımızı tarihte eşi benzeri görülmemiş bir zaferle taçlandıran, her aşaması vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu 30 Ağustos Zaferi’nin 99. Yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğu içerisindeyiz” dedi.

Bugün saat 16:00'da İlkadım Belediyesi binası önünden başlayacak olan Zafer Konvoyu ile 30 Ağustos Zafer bayramını kutlayacaklarını açıklayan Demirtaş, konvoya Samsunluları davet etti.

30 Ağustos Zafer Bayramı açıklamasında İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş şunları dile getirdi.
"Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde, 26 Ağustos'ta başlayan ve 30 Ağustos 1922'de tarihe altın harflerle yazılmış eşsiz bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muhaberesi ile vatan topraklarımız kurtarılmış, Türk Milleti hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur. Milletimiz bu zaferle, milli hâkimiyet, birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere, tüm mazlum halklara örnek teşkil edecek biçimde unutulmayacak bir ders vermiş; hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir. Aziz Milletimizin fedakârlığının, kararlılığının, vatan sevgisinin önemli ve anlamlı bir göstergesi olan bu zafer aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temellerinin atıldığı, ulusumuzun birlik ve beraberliğinin, kudret ve kabiliyetinin nelere muktedir olduğunun tüm dünyaya gösterildiği tarihte bizde 30 Ağustos Pazartesi günü Saat:16.00’da belediye hizmet binamızın önünden başlayacak olan Zafer Konvoyu ile 99. Yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğu içerisinde olacağız. Hep birlikte kutlayacağımıza etkinliğimize tüm halkımızı davet ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bizlere armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, İlkadımlı hemşerilerimin ve şanlı ordumuzun tüm mensuplarının, Zafer Bayramını en içten duygularımla kutluyorum. " 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Musti

31 Ağustos 2021 Salı 10:13

Bravooo ülkücü, milliyetçi,gavaglı başkanaaaa…

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Milletvekili Köktaş'tan 30 Ağustos açıklaması! Tarihimizin en şanlı mührüdür

Milletvekili Köktaş'tan 30 Ağustos açıklaması! Tarihimizin en şanlı mührüdür