17 Mayıs 2021 Pazartesi

İLKADIM BELEDİYESİ DRONE İLE FIRIN VE İŞLETMELERİN BACALARINI HAVADAN DENETLEDİ

İlkadım Belediyesi drone ile fırın ve işletmelerin bacalarını havadan denetledi

Samsun'da İlkadım Belediyesinin drone ile ekmek fırınları ve su püskürtmeli baca sistemlerini havadan drone ile denetlemesi güldürdü.

18 Eylül 2020 Cuma 14:29 GÜNCEL

Samsun'da İlkadım Belediyesi Türkiye'de bir ilk anonsu ile drone ile ekmek fırınlarının bacalarını denetlediklerini duyurdu.


İlkadım Belediyesi basın servisinden gönderilen haber metninde, drone ile ekmek fırınlarına ait bacalar ile su püskürtmeli bacaların havadan denetlendiği bildirildi. Kime ve neye faydası olduğu bilinmeyen drone ile yapılan bu denetimin ise Türkiye'de bir ilk olduğu kaydedildi.

İlkadım ilçesinde kalıcı ve yaşam konforunu arttıracak hizmetler beklenirken, seçimlerde vaad edilen projeler dururken, İlkadım Belediyesinin fırınlara ait bacaları drone havadan denetlemesi ve bu hizmetinde Türkiye'de bir ilk olduğunu duyurması tuhaf karşılandı. İlkadım Belediyesinden basın yayın organı olarak bizlerde daha ete dişe dokunur haberler beklediğimizi belirterek, başkan Necattin Demirtaş adına servis edilen haberle sizleri başbaşa bırakıyoruz.

 İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş  “Bu uygulamanın tarafımızdan ilk olarak yapılması bizi ziyadesi ile mutlu etmiştir. Drone’lar hayatımızın her alanına girmekte. Lojistik’te, savunma sanayiinde ve günlük yaşamda kullanım alanları gün geçtikçe artmaktadır. İlkadım Belediyesi olarak Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz denetimlerini artık drone ile yapmakta. Şikâyete konu olan odun yakan pide ve ekmek fırınlarında özellikle su püskürtmeli baca sistemlerinde, püskürtme nodullarının sağlıklı bir şekilde çalışıp çalışmadığını drone ile kontrol ediyoruz.  Ekiplerimiz denetim esnasında çatı katına çıkmak ve bacaya yaklaşmak gibi tehlikeli ve kolay olmayan yöntemleri uygulamak durumunda kalıyorlardı. Ancak drone ile yaptığımız kontrollerde daha sağlıklı ve tehlikesiz kontrol ve denetimlerimizi gerçekleştirip şikâyetleri zamanında değerlendirmiş oluyoruz” 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Erhan Usta Kızılırmak Deltasının yangın sonrası imara açılma riski var dedi

Erhan Usta Kızılırmak Deltasının yangın sonrası imara açılma riski var dedi