17 Ekim 2021 Pazar

İLKADIM BELEDİYESİ ESNAFLARIN KALDIRIM İŞGALİNİ ÖNLEMEK İÇİN SARI ÇİZGİ ÇEKTİ

İlkadım Belediyesi esnafların kaldırım işgalini önlemek için sarı çizgi çekti

Samsun'da İlkadım İlçe Belediyesi, Kasaplar, Fatih Sultan, Bağdat caddelerin de esnafların kaldırım işgallerini önlemek için kaldırımlara sarı çizgi çekerken, sarı çizgiyi geçenlere ceza uygulanacak.

14 Haziran 2021 Pazartesi 12:22 GÜNCEL

Samsun'da Kasaplar, Fatih Sultan, Bağdat caddelerin de yaşanan kaldırım işgallerine karşı İlkadım Belediyesi sarı çizgi uygulaması başlattı.


İlkadım Belediyesi, cadde ve sokaklarda vatandaşın rahatça yürümesini engelleyecek biçimde yapılan kaldırım işgalinin önüne geçmeye devam ediyor. Ekipler, sokağa çıkma kısıtlamasını değerlendirerek işyerlerinin önüne çizgi çalışması yaparak vatandaşın yolunu açıyor.

İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri işlek cadde ve sokaklarda bulunan işyerlerinin kaldırım işgalini önlemek için harekete geçti. 5326 sayılı Kabahatler Kanunu çerçevesinde yaya yolunu kapatan ya da sınırlayan işyerleri için çizgi çalışması yapılıyor. Bu kapsamda Pazar, Kale, Ulugazi Mahallelerin de bulunan ilçe halkının ve esnafların fazla olduğu Kasaplar, Fatih Sultan, Bağdat caddelerin de dükkan dükkan dolaşarak kaldırım işgali yapan esnafı uyaran zabıta ekipler, kaldırım işgalini önlemek adına çizgi çalışması yapıyor. Kurala uymayan esnafa Kabahatler Kanunu gereğince idari para cezasının uygulayacak olan ekipler çalışmaları yaya kullanımın yoğun olduğu tüm caddelere taşıyacak.Esnafımızda yapılan çalışmalara destek vermelerini istiyoruz
Esnafın kaldırım işgali konusunda hassasiyet göstermesinin önem arz ettiğini ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş;" İlçemizde vatandaşımızın yaya yolunu daha rahat kullanabilmesi ve esnafımızın yol üzerine yaptığı işgallere yönelik denetimlerde tespit edilen sınır çizgilerinin silinmesi ve bunun arkasına sığınarak kaldırım işgaline devam eden esnafımıza yönelik ekiplerimiz sarı çizgileri yeniliyor. Özellikle bebek arabası ya da tekerlekli sandalye kullanan kardeşlerimizin yaya yolunda sıkıntı yaşadığı noktalarda çizgi çalışmalarımızı hassasiyetle sürdüreceğiz. Esnafımızdan ricamız bizlere yardımcı olmaları ve çizilen sarı çizgiyi aşmamalarıdır. Bu hususa dikkat eden esnaf kardeşlerimize teşekkür ediyor, henüz harekete geçmeyen esnafımız varsa da onların da zabıta ekiplerimize yardımcı olmasını bekliyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Vatandaş

15 Haziran 2021 Salı 11:29

FSM'den vızır vızır geçen arabalar yüzünden yola inemiyorduk, iyi olmuş... BOŞ İŞLER BELEDİYESİ nolcak, sökülen parkeleri 3 aydır yapmıyor.

Vatan DAŞ

15 Haziran 2021 Salı 11:13

İlkadım belediyesi kaldırım çizmek kolay da ermeni telekomun bozduğu yolları yapmak zor mu?İlkadım Bol Sokaktaki ermeni telekomun söktüğü parkeler Ramazan ayından beri yapılmayı bekliyor...

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

DSP Samsun İl Başkan adayı Devrim İpekdal hedeflerini açıkladı

DSP Samsun İl Başkan adayı Devrim İpekdal hedeflerini açıkladı