27 Ocak 2022 Perşembe

İLKADIM BELEDİYESİ KORONA TEDBİRLERİNE UYMAYAN BERBERLERE CEZA UYGULADI

İlkadım Belediyesi Korona tedbirlerine uymayan berberlere ceza uyguladı

Samsun'da İlkadım Belediyesi Korona Virüs tedbir ve kurallarına uymayan berberlere cezai işlem uyguladı. İlkadım Belediyesi berberlerin Covid-19 tedbirlerine uyup uymadıklarını denetliyor.

16 Mayıs 2020 Cumartesi 13:04 GÜNCEL
Samsun'un İlkadım ilçesinde sokağa çıkma yasağına dakikalar kala coronavirüs tedbirleri kapsamında kapanma saatine uymayan ve açık olduğu tespit edilen erkek kuaförlerine ceza yağdı.

İlkadım Belediyesi zabıta ekipleri ilçe genelinde başlattığı sağlık denetimlerini gecede sürdürüyor. 

Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından berber ve kuaförlerin yeniden hizmete açılmasıyla birlikte denetimlere başladı. Berber ve kuaförlerde ilgili kurallara uymaları konusunda işyeri sahiplerine gerekli uyarılarda bulunan zabıta ekipleri, koronavirüs kapsamında yayınlanan genelge sonrası berberlerin hizmet verme saatlerini denetledi. 

Denetimler sırasında kapama saatine uymayan kanuna aykırı bir şekilde açık olduğu tespit edilen 3 berber salonuna cezai işlem uyguladı.

“Tek önceliğimiz halkımızın sağlığı”
Konuyla ilgili açıklama yapan İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürü Şeref Sarı, "11.05.2020 tarihinde İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından ilkadım ilçemizde  muhtelif yerlerinde bulunan berber ve bayan kuaförlerinde yapılan denetim ve kontroller neticesinde, 06/05/2020 tarihli İçişleri Bakanlığının Genelgesinde belirtilen genel kurallara riayet edilmesi konusunda gerekli uyarılarda bulunulmuş, denetimlerin periyodik aralıklarla devam edeceği ve kurallara uymayanlara cezai işlem uygulanacağı hususunda bilgilendirme yapılmıştı. Söz konusu kuralları hiç sayan berber ve kuaförlük hizmeti veren iş yerlerine yönelik denetimlerimizde 3 iş yerimize kapama saatine aykırı hizmet verdiğinden dolayı cezai işlem uygulandı. Halk sağlığı için farklı iş kollarındaki işletmelerin denetimlerine aralıksız bir şekilde devam ediyor. İlkadım Belediyesi olarak, yapılan bu denetimlerde önceliğimiz halkımızın sağlıklı hizmet alabilmelerini temin etmektir. Tek gayemiz ise işletmelerin standartlara uygun olarak hijyen ve temizlik kurallarına riayet edecek şekilde hizmet vermesidir" diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Bandırma Vapuru dijital ortamda Samsun'a doğru yola çıktı

Bandırma Vapuru dijital ortamda Samsun'a doğru yola çıktı