25 Eylül 2021 Cumartesi

İLKADIM BELEDİYESİ KORONA VİRÜS MÜCADELESİNDE İŞİ SIKI TUTUYOR

İlkadım Belediyesi Korona Virüs mücadelesinde işi sıkı tutuyor

Samsun'da İlkadım Belediyesi, Korona Virüs ile mücadelede sokak ve caddelerin dezenfekte edilmesi, 65 yaş üstünün ev ihtiyaçlarının karşılanması ve pazarlarda ateş ölçümü gibi çalışmaları aralıksız sürdürüyor.

28 Eylül 2020 Pazartesi 00:32 GÜNCEL

Samsun'da İlkadım Belediyesi ekipleri,  Korona Virüs ile mücadelede her alanda sahada çalışma yaparak işi sıkı tutuyor. 


İlkadım ilçesinde belediye bünyesinde vefa grupları bir yandan 65 yaş üstü vatandaşların market ve benzeri ihtiyaçlarını karşılarken, bir yandan da sokak ve caddelerin özel solüsyonlarla dezenfekte edilmesi çalışmaları eş zamanlı olarak yürütülüyor.

Korona Virüs salgını halen devam ederken, İlkadım Belediyesi ilçede vatandaşların yoğun olarak gittikleri cadde ve sokaklarda sürekli olarak dezenfekte çalışmaları yapıyor. Özel solüsyonlarla yapılan temizlik çalışmaları sokak aralarında da İlkadım Belediyesi ekipleri tarafından gerçekleştiriliyor.Yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler veren İlkadım Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş, "Vatandaşlarımızın sağlığını birinci sıraya koyarak ilçenin dört bir yanında dezenfekte, yıkama, ve vefa ekibimizi de içine alan çalışmalarımızı aralıksız yürütüyoruz. Bilindiği gibi corona virüsü tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük bir tehlike arz etmektedir. Biz de İlkadım Belediyesi olarak halkımızın sağlığı için  7 gün 24 saat çalışıyoruz” dedi.İlkadım İlçesi genelinde belediye tarafından yürütülen Korona Virüs ile mücadele çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan  İlkadım Belediyesi Başkanı Demirtaş, şunları dile getirdi.
"Sağlık İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz temasın yüksek olduğu yerlerde virüs yayılma riskini en düşük seviyeye çekmek adına gün boyunca mesaisini akşam saatlerinde sürdürerek gruplar halinde ilçemizin farklı noktalarında planlanan yerlerde dezenfeksiyon çalışması yapıyor. Zabıta ekiplerimiz korona virüsle mücadele kapsamında market, fırın, bakkal, semt pazarlarında güvenli mesafenin korunması ve uyulması gereken kuralları kontrol ederek uyarılarda bulunuyor. Temizlik İşleri ekiplerimiz ise şehir merkezinde halkın yoğun olduğu cadde ve sokaklarda ilaçlı antiseptiklerle yıkama çalışmaları yapıyor.61 mahallemizi kapsayan program dahilinde her gece bir mahallemizin tüm sokaklarını ilaçlı yıkama işlemi temizliyoruz. Vefa Destek Grubumuzda  sokağa çıkamayan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayarak son derece anlamlı bir hizmeti yerine getiriyor. 65 yaş üstü kronik rahatsızlığı bulunan, sokağa çıkamayan vatandaşların ve koronavirüs sebebiyle karantina sürecinde kalanların ihtiyaçlarının karşılanması için koordineli bir şekilde para çekme, ilaç temini, alışveriş, gibi hizmetlere yardımcı oluyorlar”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir Belediyesi bando takımını kapattı

Samsun Büyükşehir Belediyesi bando takımını kapattı