24 Ocak 2022 Pazartesi

İLKADIM BELEDİYESİ MECLİS ÜYESİNİN KONUT İNŞAATLARININ REKLAM HABERİNİ BASINA SERVİS ETTİ

İlkadım Belediyesi meclis üyesinin konut inşaatlarının reklam haberini basına servis etti

Samsun'un İlkadım ilçe Belediyesi meclis üyesine ait konut inşaatlarının reklam haberini basına servis etti.

30 Temmuz 2020 Perşembe 21:02 GÜNCEL

Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş'ın belediye meclis üyesine ait konut inşaatlarını ziyaret etmesi normal karşılanırken, bu ziyaretin firma ismi ve firmaya ait konutların proje  görüntüleriyle birlikte basın yayın organlarına servis edilmesi şaşırttı.


İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş meclis üyesine ait konutların tanıtım toplantısına katıldı. Bu tanıtım toplantısına katılmasında hiç bir sakınca yokken, belediyenin bu ziyareti firma ismi verip, firmaya ait konut projelerinin görüntüleri ile birlikte basına servis etmesi, 'Belediye Meclis üyesinin konutlarının reklamını yapıyor' yorumlarına neden oldu.

Sayın İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın esnaf gezi ve ziyaretlerini yapması gayet doğal ve bu ziyaretlerin basın yayın organlarına servis edilmesinde de sakınca yok.  Belediye meclis üyesinin konut inşaatlarının tanıtım toplantısına katılması da normalken, firma koordinatörü meclis üyesinin başkanı ve belediyeyi kullanarak, belediye üzerinden reklamını yaptırmak istemesi ve belediyenin de söz konusu meclis üyesine ait konutların haberini, firmanın ve projenin ismini vererek adeta reklamını yaparcasına basına servis etmesi hoş karşılanmadı.

Belediyeyi yapılan tanıtım toplantısında adeta 'tanıtım ofisi' durumuna düşüren bu durumun bir daha yaşanmaması ve sayın başkanın meclis üyelerine ait iş yerlerini ziyaret etmesinin normal ancak işleri ile ilgili belediye üzerinden tanıtıcı ve reklam kokan metinlerin servis ettirilmemesine özen göstermesini ve sayın Necattin Demirtaş'ın da bunu dikkate alacağına inanıyoruz.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

ASİYAD Başkanı Osman Yılmaz'dan Kurban Bayramı mesajı

ASİYAD Başkanı Osman Yılmaz'dan Kurban Bayramı mesajı