17 Haziran 2021 Perşembe

İLKADIM BELEDİYESİ MECLİSİ İHSAN KALKAVAN'IN İSMİNİ TRAFİK EĞİTİM PARKINA VERME KARARI ALDI

İlkadım Belediyesi Meclisi İhsan Kalkavan'ın ismini trafik eğitim parkına verme kararı aldı

Samsun'da hayatını kaybeden CHP eski milletvekili İhsan Kalkavan'ın ismi İlkadım Belediyesi Meclisi tarafından Çocuk Trafik Eğitim Parkına verildi.

01 Şubat 2021 Pazartesi 18:55 GÜNCEL

Samsun'da geçtiğimiz yıllarda hayatını kaybeden eski milletvekili İhsan Kalkavan'ın isminin İlkadım Belediyesi Meclis üyelerinin aldığı karar ile Çocuk Trafik Eğitim Parkına verilmesi kararlaştırıldı.


İlkadım Belediyesi 2021 yılı şubat ayı ilk meclis toplantısı İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş başkanlığında gerçekleşti. 6 gündem ve 4 gündem dışı olmak üzere toplam 10 maddenin görüşüldüğü belediye meclis toplantısı, incelenmek üzere ilgili komisyonlara havale edildi.

İlkadım Belediyesi Konferans salonunda gerçekleşen meclis toplantısına katılım sağlayan meclis üyelerine girişte koronavirüs önlemleri kapsamında maske ateş ölçümü ve el dezenfektanı kullanımını yanı sıra sosyal mesafe uygun oturum şekli ile toplantıya katılımları gerçekleştirildi.10 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda gündem dışı maddelerden olan Çocuk Trafik Eğitim Parkının adının İhsan Kalkavan Çocuk Trafik Eğitim Parkı olarak değişmesini içeren gündem maddesine MHP Grup Başkanvekili İbrahim Üstün, tüm parti grup başkanvekilleri ile daha önceden istişare ettiklerini ve tüm partilerin bir yere isim önerisi getirerek ortak maddede teklif götüreceklerinden dolayı bu maddenin gündeme alınmamasını istedi. Üstün’ün bu çıkışına diğer partilerin temsilcileri İhsan Kalkavan’ın Samsun için önemli bir isim olduğunun altını çizerek, maddenin geçmesini istediler.

Diğer partilerin de belirledikleri isimlerin, bazı yerlere isimlerinin verilmesinin diğer aylardaki meclis toplantılarında gündeme alınması kararlaştırarak, “Çocuk Trafik Eğitim Parkının adının İhsan Kalkavan Çocuk Trafik Eğitim Parkı olarak değişmesini içeren gündem maddesi, Şubat ayı meclis gündemine alınarak, komisyona havale edildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İbrahim Sandıkçı, sıcak yemek desteği verilen aileleri evlerine giderek tek tek ziyaret etti

İbrahim Sandıkçı, sıcak yemek desteği verilen aileleri evlerine giderek tek tek ziyaret etti