19 Ekim 2021 Salı

İLKADIM BELEDİYESİ MECLİSİ YÜZDE 50 İNDİRİM YAPTI, İŞGALİYE BEDELİNİ KALDIRDI

İlkadım Belediyesi Meclisi yüzde 50 indirim yaptı, işgaliye bedelini kaldırdı

Samsun'da İlkadım Belediyesi Meclisi, pandemi sürecinde iş yerleri kapanan esnafların kira ve ecrimisil bedellerinde yüzde 50 indirim yaptı, işgaliye bedelini de kaldırdı.

07 Şubat 2021 Pazar 19:21 GÜNCEL

Samsun'da pandemi nedeniyle zor günler geçiren esnaflara, İlkadım Belediyesi Meclis üyeleri aldığı karar ile nefes aldıracak.


İlkadım Belediyesi Meclisine, Plan Bütçe ve Hukuk Komisyonunda görevli meclis üyeleri Cemalettin Kola, Erol Köroğlu, Fikret Öztürk, Adem Yıldırım, Ali Seyit Kılıç, Aykut Sancak, Mustafa Umar, Kadir Soylu, İrfan İşleyen ve Temel Tataroğlu'nun imzası ile, belediye mülklerinde bulunan esraflara yüzde 50 indirim yapılması ve işgaliye ücretinin de alınmaması teklif edildi. 

Pandemi nedeniyle iş yerleri kapanan esnaflara destek olmak için İlkadım Belediyesi Meclisine sunulan teklif kabul edildi. Alınan karar kapsamında İlkadım ilçesi sınırlarında kullanım ve tasarruf hakkı İlkadım Belediyesinde olan taşınmazlarda kiracı bulunan esnaflara yüzde 50 indirim uygulanacak, iş yerlerinin önünde bulunan alanlardan ise işgaliye bedeli alınmayacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da yıkılan Yalı Kafe için mahkeme yürütmeyi durdurma kararı aldı

Samsun'da yıkılan Yalı Kafe için mahkeme yürütmeyi durdurma kararı aldı