19 Ekim 2021 Salı

İLKADIM BELEDİYESİ MECLİSİNDE İYİ PARTİLİ ÜYEYE İHALE İŞLERİNİ BİLİR GÖNDERMESİ

İlkadım Belediyesi Meclisinde İYİ Partili üyeye ihale işlerini bilir göndermesi

Samsun'da İYi Partili İlkadım Belediyesinin olağanüstü meclis toplantısında kredi yetki talebi görüşülürken MHP Meclis üyesi Cemalettin Kola, İYİ Partili Alper Aydemir'e "İhale işlerini bilir" diyerek gönderme yaptı.

07 Nisan 2020 Salı 23:32 GÜNCEL

Samsun'da İYi Partili İlkadım Belediyesinin olağanüstü meclis toplantısında kredi yetki talebi MHP Meclis üyesi Cemalettin Kola ile İYi Partili Alper Aydemir'i karşı karşıya getirdi.


Samsun'da İlkadım Belediyesi Meclisinin gerçekleştirdiği olağanüstü toplantıda MHP'li Meclis üyesi Cemalettin Kola, İYİ Partili Alper Aydemir'e "İhale işlerini bilir" dedi toplantıda tansiyon yükseldi.

İlkadım Belediyesi Meclisinin olağanüstü toplantısında görüşülen kredi telebi ile ilgili belediye başkan Necattin Demirtaş, İYİ Partili Alper Aydemir ile MHP Grup Başkanvekili Cemalettin Kola arasında gergin anların yaşanmasına neden oldu.

Toplantıda İYi Partili Alper Aydemir, kredi talebine AK Parti VE MHP Grubunun onay vermemesini eleştirerek, "4 milyonluk bir tasarrufa Cumhur ittifakı meclis üyeleri neden onay vermez anlayamıyorum” dedi.

KOLA SÖZ ALDI, BAŞKAN GERİLDİ
SamsunVEHaber'de yer alan habere göre MHP Grup Başkavekili Cemalettin Kola, Alper Aydemir'in bu eleştirisine "Alper Aydemir ihale işlerini bilir. İki soru var. Bu temizlik şirketi bizi mi kazıkladı da geri dönüyor? Şirket belediye ile başka işler yapıyor mu? Söz edilen ihale ile eski ihale arasında uçurumlar var. Bu işin hukuki ve vicadını boyutu var” diyerek yanıt verdi.

Toplantıda MHP Meclis üyesi Cemalettin Kola'nın bu sözlerine ise İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'tan tepki geldi. Demirtaş, Cemalettin KOla'ya “Tadını kaçırıyorsun” diyerek çıkıştı.

Cemalettin Kola ise anından Demirtaş'a karşılık vererek “Tadını kaçırmıyorum. Bu olağan üstü toplantı o kadar elzem miydi? Toplandık.” diye sordu.

İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş, Kola'nın bu karşılığına ise  daha da sinirlenerek  “Yasal olarak yetki bende. Olağanüstü meclis kararını veren benim.” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Necattin Demirtaş ile Cemalettin Kola arasında sözlü restleşme

Necattin Demirtaş ile Cemalettin Kola arasında sözlü restleşme