16 Ocak 2022 Pazar

İLKADIM BELEDİYESİ ÖNÜNE KORONA İÇİN DEZENFEKTE TÜNELİ KONULDU

İlkadım Belediyesi önüne Korona için dezenfekte tüneli konuldu

Samsun'da İlkadım Belediyesi, Korona Virüs için belediye binası önüne dezenfekte tüneli koydu. İlkadım Beldiyesi personeli ve belediyeye giden vatandaşlar dezenfekte tünelinden geçerek hizmet binası içerisine alınıyor.

10 Nisan 2020 Cuma 18:35 GÜNCEL

Samsun'da Korona Virüs'e karşı İlkadım Belediyesi, dezenfekte tüneli ile belediye personeli ve vatandaşları dezenfekte ediyor.


İlkadım Belediyesi Covid-19'la mücadele kapsamında belediyeye gelen vatandaşların ve çalışan belediye personellerinin kıyafetlerinin dezenfekte edileceği 'Dezenfekte Tüneli' oluşturdu. 
 
Korona virüs mücadelesi kapsamında seferberlik başlatan İlkadım Belediyesi ilçede çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda belediye personeli ve binaya giriş-çıkış yapan vatandaşları da düşünen İlkadım Belediyesi  bina girişine bir dezenfekte tüneli oluşturdu. Tünelin girişine ve çıkışına konulan sensörler tarafında algılan hareket sonucunda özel üretilmiş ve sağlıklı olan hijyen solüsyonu insanların üzerine püskürtülüyor. Bu sayede vatandaşların üzerindeki kıyafetler dezenfekte ediliyor. Ayrıca tünelin üzerindeki yazılarda panik yok, tedbir var yazarak mesajda veriliyor. 
“HER ALANDA MÜCADELEMİZ SÜRÜYOR”
İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Şerif Mırık yapılan çalışma ile ilgili bilgi vererek; "İlkadım Belediyesi olarak korona virüsü ile ilgili her alanda mücadele etmeye çalışıyoruz. Bu kapsamda belediye binasının üzerine kurduğumuz dezenfektan cihazı ile hem belediyemize gelenleri hem belediye personelimizi dezenfekte ediyoruz. İnsanların başkalarından virüs kapmamaları amacıyla böyle bir uygulama yaptık.  İlkadım Belediyesi olarak her zaman söylediğimiz gibi hayat eve sığar diyoruz. Ayrıca bu hizmetin dışında 65 yaş üstü vatandaşlarımızın alışverişlerini yapıyoruz. Belediyemiz 11 tane aracı ile ilçede bulunan 61 mahallenin tamamında hummalı bir çalışma başlattık" dedi.DEMİRTAŞ; “TEDBİRLERE UYALIM”
Çalışmalar ile ilgili bilgi veren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Kurumumuzun girişine tüm çalışanlar ve vatandaşlarımız için dezenfekte tüneli oluşturduk. Ülkemizde bu korona virüs belasından kurtulmak için bir mücadele veriliyor. Bizlerde belediye olarak pazar yerlerindeki çalışmalar olsun, sokaklar olsun geniş çaplı bir çalışma başlattık. Park ve bahçeler olsun, kamu kurum ve kuruluşlar olsun tüm yerleri dezenfekte etmeye gayret ediyoruz. Mesafeyi koruyalım, tedbirlere uyalım" diye konuştu. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

 Samsun'da bıçaklı kavga var ihbarı alan polislerin olay yerinde karşılaştığı sürpriz

Samsun'da bıçaklı kavga var ihbarı alan polislerin olay yerinde karşılaştığı sürpriz