17 Mayıs 2021 Pazartesi

İLKADIM BELEDİYESİ SOKAKLARI YIKIYOR, BİNALARI DEZENFEKTE EDİYOR, SICAK YEMEK GÖTÜRÜYOR

İlkadım Belediyesi sokakları yıkıyor, binaları dezenfekte ediyor, sıcak yemek götürüyor

Samsun'da İYİ Partili İlkadım Belediyesi pandemi sürecinde mahalle mahalle binaları dezenfekte ediyor, karantinada olanlara sıcak yemek götürüyor, vatandaşların market alış verişini yapıyor, sokakları ise yıkıyor..

08 Aralık 2020 Salı 22:57 GÜNCEL

Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesi pandemi sürecinde oluşturduğu 250 kişilik ekip ile, sokakları yıkarken, binaların dezenfekte edilmesi çalışmalarını, ve karantinada olan vatandaşlara sıcak yemek desteğini aralıksız sürdürüyor.


Samsun'da İlkadım İlçe Belediyesi pandemi sürecinde Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler ilçe genelinde Temizlik Sokaklarda Başlar uygulaması ile girilmedik sokak temizlenmedik mahalle bırakmıyor. 

Necattin Demirtaş'ın başkanlık yaptığı İYİ Partili İlkadım Belediyesi pandemi sürecinde sokak temizliğinin yanı sıra, karantinada olan vatandaşlara sıcak yemek desteği ile Vefa Grupları ile evlerinden çıkamayan vatandaşların market, ilaç gibi ihtiyaçlarını da oluşturduğu ekiplerle karşılıyor.

KoronaVirüs ile mücadele kapsamında İlkadım Belediyesinde oluşturulan ekipler belirlenen program dahilinde sabahın erken saatlerinden itibaren önce süpürülen sokakları, ardından mahallelerde bulunan çöp konteynerlerini, park ve oyun sahalarını dezenfekte ediyor. Belediye çalışanları İlkadım ilçesinde en son olarak sokak ve caddeleri tazyikli su ile yıkıyor.İlkadım ilçesinde belediye ekipleri tarafından yapılan bu temizlik çalışmaları ise an ve an mahalle muhtarlarına WhatsApp aracılığıyla iletiliyor. Pırıl pırıl cadde ve sokaklar için gece ve gündüz vardiyaları ile çalışmalarını yürüten ekipler vatandaşlar tarafından gelen talepleri de değerlendirip çözüme kavuşturuyor.

'Temizlik Sokaklarda Başlar' uygulamasına ilk olarak Reşadiye Mahallesi’nden başlandığını belirten Temizlik İşleri Program Sorumlusu Mehmet Güner, “Daha güzel ve daha temiz bir İlkadım” için 250 kişiden oluşan temizlik ekibimizle hummalı bir çalışma yürütüyoruz. Çalışmalarımızın sonunda mahalle muhtarlarını görüşlerini dile getirdiği notları kayıt altına alıp gün ve gün Belediye Başkanımız Necattin Demirtaş’a iletiyoruz. Vatandaşlarımızdan ricamız o günlerde görevli çalışma arkadaşlarımıza yardımcı olmaları” diye konuştu.Temizliğin medeniyet olduğunu belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "İlçemizde başlatmış olduğumuz temizlik uygulaması ile vatandaşlarımıza temiz çevre, temiz toplum şuurunu alıştırma noktasında farkındalık oluşturmak adına “Temizlik Sokaklarda Başlar” uygulaması ile tüm mahallelerimizi tepen tırnağa her noktasını temizliyoruz. Temizlik imandandır sözünden yola çıkarak, şehrimizi daha temiz ve modern bir yer haline getirebilmek için çalışıyoruz.61 mahallesi bulunan ilçede temizlik seferberliğinin Çatalarmut Mahallesi'nde başladı ve sırasıyla tüm mahalleri programa dahil ediyoruz. Bu uygulama ile yalnızca meydan ve işlek bölgelerin değil, İlkadım’ın her yerini baştan sona dezenfekteli sular ile yıkayarak temizliyoruz” dedi.

İlkadım Belediyesinin temizlik çalışmaları, mahalle sakinlerinin takdirini toplarken, ekipler sorumluluk sahaları içerinde bulunan tüm mahallelerde, mahalle muhtarlarıyla birlikte bu uygulamanın periyodik olarak devam edeceğini duyurdu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Çöpçü

09 Aralık 2020 Çarşamba 10:18

Askari ücretle çalışan Emekçileri kutluyorum bende .Belediye başkanı bu kişiler üzerinden reklam ve pirim yapacağına sözleşmelerinde maaşlarına zam yapsın haklarını versin .4500 tl işçisine emekçisine maaş veren belediye var.Büroda oturan sözleşmeli ve işçi bunu hak etmiyor bedenen çalışan hak ediyor..Ama korunanlar vede hiç işe gelmeden maaş alanlar,bilindiği halde dokunulmayan hırsızlar da var.İşçiye yazık değilmi başkan.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valiliğinden radikal KoronaVirüs uyarısı! Tercihini yap Samsun

Samsun Valiliğinden radikal KoronaVirüs uyarısı! Tercihini yap Samsun