25 Eylül 2021 Cumartesi

İLKADIM BELEDİYESİ ZABITASI MARKETE BASKIN YAPTI! TARİHİ GEÇMİŞ ÇOK SAYIDA GIDA ELE GEÇİRİLDİ

İlkadım Belediyesi Zabıtası markete baskın yaptı! Tarihi geçmiş çok sayıda gıda ele geçirildi

Samsun'un İlkadım ilçesine bağlı Kazımkarabekir mahallesinde bulunan bir markette tarihi geçmiş gıdalar satıldığı ihbarı üzerine zabıtalar tarafından yapılan baskında, markette tarihi geçmiş çok sayıda gıda ele geçirildi.

17 Ağustos 2020 Pazartesi 13:18 GÜNCEL

Samsun'un İlkadım ilçe Belediyesi Zabıtaları aldıkları ihbar sonrası Kazımkarabekir mahallesinde bulunan bir markete baskın yaparken, markette çok sayıda tarihi geçmiş gıda ele geçirildi.


İlkadım Belediyesi zabıta ekipleri, halk sağlığını ön planda tutan gıda denetimleri kapsamında marketlerdeki son kullanma tarihleri geçmiş ürünlere imha edilmek üzere el koydu.

Halkın sağlığı için çeşitli meslek kollarında denetimlerini aralıksız olarak sürdüren İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Alo153 hattına gelen şikayet doğrultusunda İlkadım ilçesine bağlı  Kazımkarabekir Mahallesi’ndeki bir markete baskın düzenleyerek son kullanma tarihi geçmiş yüzlerce ürüne el koydu. Marketteki ürünleri tek tek inceleyen zabıta personeli gördükleri karşısında büyük şaşkınlık yaşadı. Markette satılan ürünlerin yarıdan fazlasının son kullanma tarihinin geçtiği ve bu ürünleri tezgah altında halka sunulduğu ve satışını yapıldığı tespit etti. Son kullanma tarihi geçen ürünlere el koyan zabıta, ekipleri ürünleri imha etti. Son kullanma tarihi geçmiş ürün satmak suçundan da market sahibine ceza kesildi.

“Duyarlı vatandaşlara teşekkür etti”
Konuyla ilgili bir açıklama yapan İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürü Vekili Şerif Bahar,  İlkadım halkının sağlığı ile oynamak isteyenlere müsamaha göstermeyeceklerini söyledi.  Bazı satıcıların daha çok kazanmak için son kullanma tarihi geçmiş ya da taklit ürün satışına yöneldiğine dikkat çeken Bahar, “Bizler ilçe halkımızın sağlıklı ve temiz gıdalarla beslenmeleri için gece-gündüz demeden denetimlerimizi sürdürüyoruz. Birileri daha çok kazanacak diye halkımızın sağlığının tehlikeye düşmesine asla izin veremeyiz"dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 4 Yorum

Adnan

19 Ağustos 2020 Çarşamba 18:24

Tüketici rumuzlu kişiye cevaben,yetkili.olan.kurum rutin denetim dahi yapsa böyle aksamalar olmazdi,illaki bir denetimde yakalanirdi,demekki denetimler yetersiz,bunlar yakalanmasa ne olacakti,kimlerin sağlığı bozulacaktı,savunma yapacağınıza az özeleştiri yapın,sorun neyse çözmeye bakın

Tüketici

19 Ağustos 2020 Çarşamba 11:37

Taklit tarihi geçmiş gıdaları Alo 174 Gıda hattını arayın yada Alo 174 whatsapp ihbar hattı var. Tarım Bakanlığı işini yapmıyor gibi göstermeyin. Belediye sadece ihbar olunca gidiyor. Tarım Bakanlığı Gıda ile ilgili işletmeleri rutin olarak zaten denetlemektedir. Zehirlenme, denetim, numune alımı vb gibi konularda tek yetkili kuruluş tarım bakanlığı ve il ilçe müdürlükleridir.

Ugur

18 Ağustos 2020 Salı 11:06

Kamu kurumlarını birilerinin çiftliği haline getirirseniz,getirdiğiniz kişiyide bizim adamımız ne yaparsa yapsin arkasındayız diye korursanız görevini yapmaz böyle milletin canı ile oynarlar,o bozuk gıdaları görmezden gelen gorevlilere yemek nasip olsun

Mert yildiz

17 Ağustos 2020 Pazartesi 22:48

Sadece canik ilçe tarım uyumuyormus,ilkadim ilçe tarımda uyuyor ,uyuya kalmış,demekki kendi kendini yalanlayan il tarım müdürü güzel uyku masalları anlatıyor,niye görev yapsınlar ne yapsalar yanlarına kaliyor,gostermelik soruşturmalar kapat gitsin,yazikr samsun a,artık hata yapanlara namuslu siyasetçiler sahip çıkmasın,olan halkın sağlığına oluyor

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da bu çay bahçesine sadece kadınlar ve aileler girebiliyor

Samsun'da bu çay bahçesine sadece kadınlar ve aileler girebiliyor