24 Ocak 2022 Pazartesi

İLKADIM BELEDİYESİNDE BİR ÇALIŞANDA KORONA VİRÜS ÇIKTIĞI İDDİASINI ARAŞTIRDIK

İlkadım Belediyesinde bir çalışanda Korona Virüs çıktığı iddiasını araştırdık

Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesinde Yapı Kontrol Servisinde görevli bir çalışanda Korona Virüs çıktığı iddiasının doğru olup olmadığını araştırdık.

15 Mayıs 2020 Cuma 21:28 GÜNCEL

Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesi hizmet binasının 3. katında bulunan Yapı Kontrol Servisinde bir çalışanda Covid-19 virüsü çıktığı, serviste çalışan diğer personellerin de bu nedenle hastanede karantina altına alındığı iddiasının doğru olup olmadığını araştırdık.


Samsun'da İlkadım Belediyesinde gündeme gelen iddia kısa sürede şehre yayıldı. Bir çalışanda Korona Virüs tespit edildiği ve görev yaptığı birimde ki diğer çalışanlarında hastaneye kaldırıldığı ileri sürüldü.

Samsun Kent Haber olarak bu iddianın ve söylentinin doğru olup olmadığını araştırdık ve belediye yetkililerinden konu hakkında bilgi aldık. Belediye yetkilileri iddianın doğru olmadığını, Korona virüs tespit edilen çalışan olmadığını belirtti.

Samsun Kent Haber, söz konusu konu ile ilgili Korona Virüs olduğu iddia edilen belediye çalışanına da ulaştı. Babasının kanser şüphesi ile hastanede yattığını ve kendisi ile ilgili Korona Virüs söylentisini kimlerin çıkartarak yaydığını bilmediğini söyleyen belediye personeli, "Şuan babamın sağlık durumu ile ilgileniyorum. Bu söylentilerle uğraşacak zamanım yok" dedi.

Aslı astarı olmayan bilgileri kamuoyuna yayanlar, babası kanser şüphesi ile hastanede yatan bir çalışanı Korona Virüs iddiası ile ikinci kez üzüntüye boğarken, bu aslı astarı olmayan bilginin de daha fazla yayılmasının önüne geçmek ve hastanede can derdine düşmüş bir belediye çalışanının da böylesi bir iddia ile daha fazla yıpratılmaması adına, söz konusu söylentinin gerçek olmadığı belediyede Korona Virüs tespitinin olmadığını kamuoyu ile sorumlu yayıncılık gereği paylaşıyoruz.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

Korona bilgisi

16 Mayıs 2020 Cumartesi 14:01

AŞ’nin gerilme. Sağlık candır isimli sahış doğru söylüyor.Belediyede çalışan ve hasta olan kişinin adı Ahmet. Soyadını vermeyeyim istersen. Ve arkadaşımız maalesef pozitif çıktı

admin

16 Mayıs 2020 Cumartesi 01:20

Gönder raporu yayınlayalım... E-mail adresi de veriyoruz gönder.. Şahsın kendisi ile telefonda görüştük ****et sağlıklı ve böyle bir şey olmadığını söylüyor. Gönder raporu samsunkenthaber@****mail.com umarız bu işin parayla alakalı olmadığını anlamışsınızdır. Her şeyi para ile değerlendirenlerin satılık ve satın alınabilecek ruhları vardır o yüzden her lafı her imayı para ile yaparlarmış. Sen takılma bu lafa gönder raporu tamam mı.

Sağlık candır

15 Mayıs 2020 Cuma 23:08

Yaptığınız yalan haber hakkında yarın bir gün Allaha nasıl hesap vereceksiniz.Bu arkadaşımız da koronavirüs tespit edilmiş ve hastanede tedavi edilmektedir.İsterseniz raporu da size ulaştırabilirim.Bu işin şakaya gelecek veya yalan haber yapılacak tarafı yoktur. İnsan sağlığı her şeyden önemlidir paradan bile. Umarım anlamışsınızdır

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İlkadım Belediyesi Korona tedbirlerine uymayan berberlere ceza uyguladı

İlkadım Belediyesi Korona tedbirlerine uymayan berberlere ceza uyguladı